grynieznane.pl

Blog tematyczny o grach i książkach

Poradnik

Jak wygrać marzenia poprzez codzienne nawyki?

Jak wygrać marzenia poprzez codzienne nawyki?

Patrzysz z tęsknotą, a może i z zazdrością na wielkich ludzi, którzy odnieśli sukces i znaleźli sposób jak wygrać swoje marzenia? Bardzo duża część z takich osób wypracowała swoje marzenia poprzez codzienne nawyki, jak Robert Lewandowski, Iga świątek czy Remigiusz Mróz.

  • Marzenie błaha zachcianka czy coś więcej?
  • Czym są codzienne nawyki?
  • Efekt domina, a codzienne nawyki?
  • Od czego zacząć, jak wygrać marzenia?
  • “Powoli to najszybsza droga do celu”

Marzenie błaha zachcianka czy coś więcej?

Jest to bardzo szerokie pojęcie, często względne, jednak można podzielić je na dwie podstawowe grupy. Marzenia materialne odnośnie posiadania rzeczy takich jak przestronny dom pod miastem, luksusowe mieszkanie, nowy ekspres do kawy, cała kolekcja torebek od Gucci, sportowe auto inne na każdy dzień tygodnia… Druga kategorią są marzenia odnośnie doświadczeń życiowych typu odwiedzenie Rzymu czy Stambułu,, zdobycie kilku szczytów w Himalajach, nauczenie się nurkowania, zostanie fotografem, znanym chemikiem, posiadanie dzieci, miłości, przyjaciół czy bycie cyfrowym nomad’em czy prowadzenie spokojnego życia. A może te dwie kategorie ze sobą się łączą?

Czym są codzienne nawyki?

Nawyki są to powtarzalne czynności i zachowania każdego dnia. Mogą mieć zarówno pozytywny wpływ na nasze życie jak i odciskać negatywne piętno. Aby spełnić swoje marzenia najczęściej trzeba je zdobyć, poprzez przejście często krętej ścieżki. Zdecydowanie jest to proces długofalowy niż jednorazowe zdarzenie. Nawyki mogą nas przybliżać do naszych marzeń i też oddalać. Jeśli twoim marzeniem będzie wysportowana sylwetka i zdrowy organizm to każde jedzenie bezpośrednio przed snem, jeszcze w dodatku niezdrowych rzeczy będzie oddalać się od tego celu. Za to jedzenie śniadań, będzie dużym plusem. Tak samo jak zarywanie nocek i niewysypianie się. Odpowiednia ilość snu gwarantuje lepszą regenerację organizmu, co za tym idzie, więcej energii, aby spełniać swoje marzenia, prawda?

Efekt domina, a codzienne nawyki?

Każde zachowanie jakim się cechujemy w codziennym życiu ma wpływ na pozostałe nasze zachowania. Na przykład osoby, które regularnie ćwiczą lepiej się wysypiają, mają więcej energii oraz są bardziej zdyscyplinowane w innych dziedzinach życia. W pracy – osiągają lepsze wyniki czy łatwiej jest im zaplanować ciekawie swój czas wolny. Tak naprawdę wprowadzenie zdrowszej wersji zachowania w jednej dziedzinie życia, skaluje się na pozostałe sfery. Można to nazwać pozytywnym efektem domina, dzięki któremu, możemy zbudować sobie pomost to wdrapywania się po swoje marzenia.

jak wygrac marzenia codzienne nawyki

Od czego zacząć, jak wygrać marzenia?

Często marzenie jest dużym obszarem lub rzeczą i jest niemożliwe, żeby zdobyć je za pstryknięciem palca. W takiej sytuacji najlepiej marzenie przekuć w cel, a następnie w mniejsze cele do których można ułożyć zadania i wyznaczyć czas ich realizacji. Dajmy przykład Kamila. Kamil ma 28 lat i chce zacząć biegać, bo po studiach przestał uprawiać jakikolwiek sport i brakuje mu tego, jego marzeniem zawsze było przebiegnięcie nocnego maratonu. 42 kilometry to nie lada wyczyn, więc aby nie zrazić się do biegania, warto zacząć od małych kroczków. Kamil zaczął najpierw od marszobiegów tak pół godziny 3 razy w tygodniu. Przed każdym marszobiegiem zrobił sobie krótką rozgrzewkę z YT, następnie poszedł pobiegać do najbliższego parku. Na początku biegał około minutę, następnie przez kilka minut szedł i tak w kółko przez pół godziny. Na początku miał odczucie, że zginie po tej minucie biegu, jednak później było już lepiej. Po dwóch tygodniach mógł już bez problemu biec 5 minut bez przerwy, po 2 miesiącach 10 minut, a po trzech potrafił już przebiec 30 minut bez przerwy. Po czym stwierdził, że chce wziąć udział w miejskim siedmio-kilometrowym biegu. Przebiegł ten bieg i nadal wyznacza sobie mniejsze cele, aby za rok przebiec wymarzony nocy maraton.

“Powoli to najszybsza droga do celu”

Spełnianie marzeń jest to droga pełna satysfakcji, cierpliwości, wytrwałości i wysiłku. Warto zatrzymać się i zastanowić jakie masz codzienne nawyki, które przeszkadzają w realizacji celów, a jakie może przydałoby się wprowadzić? Bardzo istotne jest monitorowanie i obserwowanie swoich działań, na przykład w kalendarzu. Wtedy łatwiej można zauważyć drobne zmiany, które zdołaliśmy wypracować w naszym życiu. I pamiętaj 5 zrobionych beznadziejnych treningów, rysunków, nagrań, prób jest lepsza niż niepodjęcie żadnej. Zatem jak wygrać marzenia? Warto znaleźć osobę, która zrobiła już to co chcesz zrobić. Możesz uzyskać od niej cenną wskazówkę. Bardziej uwierzysz w to, że się da i w to, że niemożliwe nie istnieje!

„Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia”

Richard Bach

Udostępnij

O autorze

Jesteśmy pasjonatami wszelkiego rodzaju gier oraz światów literackich. Na naszym blogu zgłębiamy nieznane zakamarki rozrywki, dostarczając recenzji, analiz i inspiracji dla wszystkich entuzjastów gier w każdej formie.