grynieznane.pl

Blog tematyczny o grach i książkach

Gry komputerowe

Deep Diving Simulator opis gry: Polska produkcja o nurkowaniu

Deep Diving Simulator opis gry: Polska produkcja o nurkowaniu

Deep Diving Simulator, to polski symulator nurkowania, który przenosi graczy w niezbadane zakątki oceanów. Została stworzona przez Jujubee, niezależne studio z Katowic, które ma na swoim koncie takie tytuły jak Realpolitiks, Kursk czy Flashout. Gra ta daje graczom szansę odkryć tajemnice podwodnego świata, zbierając zapomniane relikty, odkrywając nowe gatunki zwierząt i pomagając w ochronie morskiego ekosystemu.

Fabuła gry

Deep Diving Simulator pozwala graczom wcielić się w postać zawodowego płetwonurka, który pracuje dla profesora Adamsa – badacza tajemnic morskich głębin. W miarę zdobywania doświadczenia, główny bohater staje się coraz bardziej biegły w swojej profesji, co pozwala mu docierać do coraz bardziej niedostępnych i niebezpiecznych obszarów.

Mechanika gry

Deep Diving Simulator prezentuje akcję z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki gracz przemierza morskie głębiny, eksploruje wraki statków, zbiera zatopione relikty, odkrywa nowe gatunki zwierząt, a także usuwa śmieci zagrażające podwodnemu ekosystemu. Na nadgarstku bohatera znajduje się tzw. Eco-Gun – gadżet przypominający pistolet, służący do pomagania morskim organizmom na różne sposoby, np. lecząc je lub usuwając sieci, w które się zaplątały.

Zagrożenia podwodne

Podczas podwodnych ekspedycji gracz musi być czujny, bo w głębinach czai się wiele niebezpieczeństw. Poza przyjaznymi fokami czy delfinami, można tam spotkać np. rekiny czy płaszczki. Ponadto, gracz musi bacznie obserwować wskaźniki kompresji i tlenu, a także zachować ostrożność podczas zanurzania i wynurzania – za szybkie zmiany mogą bowiem wywołać u bohatera objawy śmiertelnie niebezpiecznej choroby dekompresyjnej.

Nagrody i wyposażenie

Za kolejne sukcesy gracz otrzymuje nie tylko pochwały od profesora Adamsa, ale także nagrody w postaci coraz lepszego wyposażenia, które umożliwia dotarcie do nowych obszarów.

Grafika i dźwięk

Deep Diving Simulator oferuje wysokiej jakości trójwymiarową grafikę. Szczególnie mogą podobać się szczegółowo odwzorowane i bogato animowane morskie stworzenia, a także sposób, w jaki zrekonstruowano wodne głębiny. Do całego doświadczenia dodaje też klimatyczna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Adama Skorupę, znanego z takich produkcji jak Wiedźmin, Bulletstorm czy Ancestors: Legacy.

Główne elementy gry

W Deep Diving Simulator gracz ma do dyspozycji wiele elementów, które sprawiają, że gra jest nie tylko atrakcyjna, ale i edukacyjna.

  • Oszałamiające efekty wizualne – od najzimniejszych oceanów po najcieplejsze morza, gracz ma okazję zanurzyć się w podwodnej przygodzie, doświadczając pięknych miejsc i obserwując aktywne życie morskie.
  • Immersyjne podejście do gry – z każdym zanurzeniem gracz uczy się, co to znaczy być zawodowym nurkiem. Musi on kontrolować poziom tlenu i manewrować swoją postacią tak, aby uniknąć choroby dekompresyjnej.
  • Podwodne zagrożenia – podwodny świat jest pełen niebezpieczeństw, które gracz musi stawić czoła. Trzeba unikać ukrytych płaszczek, czyhających rekinów i wielu innych podwodnych niebezpieczeństw.
  • Cenne znaleziska – gracz pomaga profesorowi Adamsowi w odzyskiwaniu różnych zatopionych przedmiotów, jednocześnie ucząc się o tajemniczym, podwodnym świecie.
  • Dobry sprzęt – za każdym udanym nurkowaniem gracz zdobywa coraz lepszy sprzęt, co pozwala mu odkrywać obszary, do których nie miał wcześniej dostępu.
  • Games Beyond™ – gracz pomaga oczyścić morza i oceany z zanieczyszczeń, jednocześnie ucząc się o podwodnym świecie i jego mieszkańcach.

Podsumowanie

Deep Diving Simulator to nie tylko symulator nurkowania, ale także gra edukacyjna, która pozwala graczom na naukę o podwodnym świecie. Dzięki niej można poznać tajemnice morskich głębin, odkrywać nowe gatunki zwierząt, zbierać zapomniane relikty, a także pomagać w ochronie morskiego ekosystemu. Jest to gra, która na pewno przyciągnie uwagę wszystkich miłośników podwodnych przygód.

Udostępnij

O autorze

Jesteśmy pasjonatami wszelkiego rodzaju gier oraz światów literackich. Na naszym blogu zgłębiamy nieznane zakamarki rozrywki, dostarczając recenzji, analiz i inspiracji dla wszystkich entuzjastów gier w każdej formie.