Pojazdy w grze Cyberpunk 2077 wciąż są cholernie drogie

Każdy, kto próbował wymaksować Cyberpunka 2077, prędzej czy później musiał zmierzyć się z kwestią zdobycia wszystkich pojazdów dostępnych w grze. Operacja ta do tanich nie należy, bo w najgorszym możliwym scenariuszu trzeba kupić ich aż 27, wykładając na stół prawie dwa miliony eurodolarów. Oczywiście istnieją dobre metody na szybkie pomnożenie stanu konta, ale uzbieranie tej sumy w tradycyjny sposób (czyt. nie sprzedając tworzonych taśmowo legendarnych broni) to wyjątkowo czasochłonne wyzwanie. Deweloperzy ze studia CD Projekt Red zorientowali się, że wielu graczy ma problem z wysokimi cenami środków lokomocji, więc przygotowując aktualizację 1.5, postanowili pójść im na rękę. W rezultacie kwotę niezbędną do nabycia wszystkich aut i motocykli obniżono, a my sprawdziliśmy jak duża jest ta promocja.

Przed ostatnią łatą, pojazdy niezbędne do zdobycia osiągnięcia Automania, kosztowały w sumie 1 789 000 eurodolarów, przy czym najdroższym z nich był luksusowy Rayfield Aerondight, za którego trzeba było zapłacić 225 tysięcy. Aż sześć wehikułów miało cenę przewyższającą 100 tysięcy €$ – wspomniana wyżej limuzyna, a także Mizutani Shion „Coyote” (115 000), Thorton Mackinaw MTL1 (128 000), Quadra Turbo-R 740 (129 000), motocykl ARCH Nazaré (138 000) i Rayfield Caliburn (157 000). Jak nietrudno policzyć, tylko te wymienione pojazdy generowały aż 49% wszystkich kosztów związanych z polowaniem na trofeum.

Thorton Mackinaw z największą obniżką ceny. Szczerze, rozumiemy.

W aktualizacji 1.5 największe obniżki dotyczą tych aut najdroższych. Świetnym przykładem jest Thorton Mackinaw, którego cenę ścięto aż o 74% do 33 000 eurodolarów. Niemal o połowę potaniał też motocykl ARCH Nazaré i sportowa fura Quadra Turbo-R 740, a o ponad 30% „kojocia” wersja Shiona i Aerondight. Ten ostatni pozostał jednak najdroższym samochodem dostępnym w grze, z tym że teraz trzeba za niego zapłacić 155 000 €$. Z tej grupy najmniejszą obniżkę wartości zanotował Caliburn, bo koszt jego zakupu spadł jedynie o 30 tys. eurodolarów. Tłumaczymy to faktem, że jest to jedno z ulubionych aut fanów Cyberpunka 2077, a ze zdobyciem jego darmowej, czarnej wersji są teraz spore problemy.

Yaiba Kusanagi

W sumie pod nóż poszły ceny czternastu środków lokomocji, cztery z nich pozostały niezmienione (Thorton Galena G240, Mahir Supron FS3, Villefort Columbus V340-F Freight i Quadra Type-66 „Cthulhu”), a pozostałe dziewięć podrożało. Największą podwyżkę, bo aż o 163%, zaliczył motocykl Yaiba Kusanagi CT-3X. Przed aktualizacją kosztował on tylko 22 000 €$, po wgraniu patcha 1.5 już 58 000 €$. Mocno wzrosła też wartość limuzyny Chevillon Thrax 388 Jefferson. Teraz fixer żąda za nią 34 000 €$, a nie na 17 tysięcy, jak jeszcze kilka tygodni temu.

Zbierając do kupy wszystkie zmodyfikowane przez Redów ceny, można dojść do słusznego wniosku, że koszt zakupu samochodów faktycznie zmalał, ale nie aż tak znacząco, jak na początku podejrzewaliśmy. Za wszystkie pojazdy trzeba teraz zapłacić 1 430 000 eurodolarów, czyli równo 20% mniej niż w podstawce. Zebranie takiej kwoty nadal więc wydaje się sporym wyzwaniem i jesteśmy ciekawi, czy uda się tego dokonać bez starej i sprawdzonej sztuczki z masową sprzedażą broni legendarnych. Z racji tego, że grę maksujemy w wersji na PlayStation 5, odpowiedź poznamy niebawem. Na koniec prezentujemy Wam tabelkę z wszystkimi cenami, starymi i nowymi.

Jeśli lubisz nasze treści i chciałbyś czytać ich więcej, to wesprzyj nas na Patronite!