W Dying Light 2 można pojeździć na deskolotce z Powrotu do przyszłości

Nowa gra Techlandu zawiera sporo easter eggów, ale te naprawdę dobre nie są podane wprost i ich odnalezienie wymaga trochę wysiłku. Świetnym tego przykładem jest deskolotka, czyli słynny hoverboard, który pojawił się w filmie Powrót do przyszłości 2 z 1989 roku. Dying Light 2 pozwala taką deskolotkę nie tylko znaleźć, ale także na niej pojeździć, bo z gadżetem związane jest dość trudne wyzwanie parkourowe. Dodatkową zachętą do poszukiwań może być fakt, że w całej akcji natkniemy się na jeszcze jedno nawiązanie, dedykowane dwóm braciom, którzy wystąpili zarówno w pierwszej odsłonie serii, jak i dodatku The Following.

Żeby odnaleźć trop deskorolki, trzeba najpierw pofatygować się do kościoła położonego w północno-wschodniej części dzielnicy Saint Paul Island. Tutaj musimy odnaleźć drogę do wieży, a następnie wdrapać się z kablem kilka pięter wyżej, gdzie czeka kolejny moduł zasilający. Kiedy zacznie płynąć prąd, to wspinamy się nieco wyżej do kolejnego pomieszczenia i odpalamy stojące na stole radio.

W filmie deskolotka nie działała nad wodą. W Dying Light 2 działa, bo ma więcej mocy.

Bohaterami transmisji radiowej są Fatin i Tolga, czyli dwóch braci, którzy w poprzedniej odsłonie robili wszystko, żeby wydostać się z objętego kwarantanną miasta Harran. Obaj panowie dyskutują o tajemniczym samochodzie, a także o doktorze Emmecie. Połączenie kropek nie powinno nikomu nastręczać trudności, bo rzeczone auto to oczywście DeLorean, a wspomnianym w rozmowie naukowcem jest sam Emmett Brown z sagi Powrót do przyszłości.

Zakończywszy rozmowę, możemy zabrać się za odnalezienie wyzwania parkourowego. Drogę do celu wyznaczają cztery deskolotki, przy czym pierwsza z nich znajduje się w tej samej wieży – stoi obok radia. Zadanie będzie czasochłonne, bo gra nie oznacza markerem kolejnych przedmiotów. Musimy dotrzeć do nich, idąc po śladach widocznych wyłącznie po odpaleniu zmysłu przetrwania. Wędrówkę należy rozpocząć po opuszczeniu kościoła, bo dopiero na ziemi łączą się one w trasę, którą z łatwością da się podążać.

Ostatnim punktem wycieczki jest deskolotka ukryta w bagażniku niebieskiego samochodu. Tutaj też odpalamy wyzwanie parkourowe, polegające na pokonaniu toru przeszkód właśnie przy użyciu znanego z filmu gadżetu. Nie jest to łatwe, bo wszędzie znajdują się miny, na dodatek Aiden musi uważnie manewrować deską, by nie spaść z chytrze umieszczonych kłód. Wszystkie te atrakcje zobaczycie na zamieszczonym wyżej filmie, więc polecamy Wam jego obejrzenie.

Jeśli lubisz nasze treści i chciałbyś czytać ich więcej, to wesprzyj nas na Patronite!