Redzi pogratulowali Techlandowi premiery gry Dying Light 2

Dzisiejsza premiera gry Dying Light 2 została zauważona przez inne polskie studia działające w branży elektronicznej rozrywki, a te otwarcie pogratulowały premiery swoim kolegom po fachu w serwisach społecznościowych. Tradycyjnie wyróżniło się tutaj studio CD Projekt Red, które od dobrych kilku lat przygotowuje na takie wydarzenia okolicznościowe ilustracje. Grafika, na której V z Cyberpunka 2077 i Aiden Caldwell przybijają żółwika, pojawiła się kilka godzin temu na profilach warszawskiej firmy.

Można przypuszczać, że polscy producenci gier na co dzień rywalizują ze sobą, ale w rzeczywistości nie ma tutaj tak ostrej konkurencji, jak to bywa w innych branżach. Gratulacje z okazji dowiezienia wieloletniego projektu wydają nam się szczerze i bardzo miłe, na dodatek doceniają je fani poszczególnych firm, co zapewne nie jest bez znaczenia. Oczywiście studio CD Projekt Red nie jest jedynym, które wykonało podobny gest w kierunku deweloperów z Techlandu. Tak samo zachowali się autorzy gry The Medium z Bloober Team, ale oni dla odmiany przygotowali specjalną partię piwa z zombiakowymi etykietami i wysłali paczkę do Wrocławia.

V i Aiden w imprezowych nastrojach.
Piwko od Bloober Team.

Dying Light 2 idzie na razie jak burza. Nie wiemy oczywiście, ile wszystkich kopii gry udało się sprzedać Techlandowi w dniu premiery, ale statystyki Steama prezentują się bardzo obiecująco. W tym momencie w Villedorze znajduje się 225 tysięcy pecetowców i nie jest wykluczone, że wynik ten zostanie jeszcze poprawiony. Nadszedł przecież weekend.

My również gratulujemy Techlandowi premiery bardzo udanej gry i zachęcamy Was do śledzenia materiałów jej poświęconych. W kolejnych dniach będzie tego całkiem sporo.