W God of War znajduje się ukryty skarb i pokazujemy, jak go zdobyć

Choć wielu graczy zdążyło już ukończyć najnowszą odsłonę serii God of War, to z pewnością nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia ukrytego skarbu, którego nie sposób odnaleźć w tradycyjny sposób, czyli poprzez eksplorację. Skarbem tym jest legendarna rękojeść do topora noszonego przez Kratosa, a jej niewątpliwą zaletą jest to, że podnosi ona wszystkie atrybuty naszego śmiałka. Na dobrą sprawę można ją odnaleźć w dowolnym momencie po przybyciu bohaterów na Wybrzeże Dziewięciu – jedynym warunkiem na jego otrzymanie jest wdrapanie się na szczyt wieży Muspelheimu i wykonanie bardzo precyzyjnych instrukcji.

Instrukcje te zostały zapisane runami na mapie, która dołączona została do edycji kolekcjonerskiej gry w wersji na konsolę PlayStation 4. Rozszyfrowaniem zawartego na niej przekazu zajęli się fani God of War i stosunkowo szybko odczytali oni zarówno krótką notkę o pochodzeniu skarbu, jak i sposób na jego zdobycie. Jedyną niewiadomą było miejsce, w którym należało rozpocząć poszukiwania, ale metodą prób i błędów odkryto, że jest to wspomniana wcześniej wieża Muspelheimu.

Aby zdobyć skarb, należy stanąć na środku zlokalizowanego tam okręgu i szybko spojrzeć na obiekty w następującej kolejności:

świątynia – lewy znicz – świątynia – prawy znicz – lewy znicz – świątynia – podłoga – prawy znicz – lewy znicz – świątynia.

Jeśli wykonamy te kroki prawidłowo, usłyszymy dwa uderzenia gongu, a przed nami pojawi się szczelina, z której wyciągniemy legendarną rękojeść. Całość zobrazowaliśmy na zamieszczonym wyżej filmie, więc polecamy go Waszej uwadze.