Kratos z gry God of War biega szybko, ale daleko mu do Usaina Bolta

Kilkanaście dni po premierze ostatniej – jak na razie – odsłony serii God of War, jeden z jej fanów postanowił sprawdzić, z jaką prędkością biega jej główny bohater, czyli Kratos. Po przeprowadzeniu prostego testu wyszło na jaw, że Spartiata porusza się ze stałą prędkością 21 km/h, o ile skorzysta z opcji sprintu. To całkiem niezły wynik jak na takiego dryblasa, zwłaszcza, że bogobójca jest w stanie pokonać dowolną odległość w grze bez jakichkolwiek oznak zmęczenia. Jeśli jednak porównamy go do rezultatów osiąganych przez profesjonalnych sportowców, to nie prezentuje się on już tak okazale.

Wspomnianą ciekawostkę zawdzięczamy użytkownikowi Reddita, który posługuje się ksywą Phedericus. Predyspozycje biegowe Kratosa od początku wydawały się interesujące, bo grając w God of War można odnieść wrażenie, że rzeźnik jest dużo szybszy niż być powinien. Fan zbadał więc, jak bóg wojny zaprezentuje się na dystansie 100 metrów, który w prawdziwych zawodach lekkoatletycznych zawsze budzi ogromne emocje. Proste obliczenia matematyczne wykazały, że bohater ledwie przekracza barierę 20 km/h, ale trzeba pamiętać, że zawsze jest to wartość stała. Skoro Kratos nigdy się nie męczy, to może w taki sposób biegać właściwie do znudzenia. Dystans z Krakowa do Katowic (77 kilometrów) pokonałby w mniej niż cztery godziny, a to już jest rewelacyjny wynik.

Jeśli zaś chodzi o najszybszego człowieka na Ziemi, to takim wyczynem może pochwalić się zapewne doskonale Wam znany sprinter, Usain Bolt. Jamajczyk jest trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim na dystansie 100 metrów, do niego należy też niepobity od 2009 roku rekord świata, wynoszący 9,58 sek. Bolt od dawna jest na emeryturze sportowej, ale jego rezultaty przez lata robiły ogromne wrażenie. Dzięki precyzyjnej aparaturze sprawdzono, że w swoim najlepszym występiem, tym rekordowym, Jamajczyk biegł z prędkością 44,72 km/h.