Forever Skies to gra, której twórcy inspirują się krakowskim smogiem

Nie jest dla nikogo żadną tajemnicą, że jakość powietrza w Polsce od dawna pozostawia mnóstwo do życzenia, a prawdziwe kłopoty zawsze zaczynają się późną jesienią, kiedy niska temperatura zmusza rodaków do ogrzewania domów za pomocą węgla. Miast cierpiących z powodu smogu znajdziemy nad Wisłą całkiem sporo, ale tym najbardziej znanym jest niewątpliwie Kraków – być może dlatego, że dawna stolica kraju jest jednocześnie jedną z jego największych atrakcji turystycznych. Jak się dziś okazało, poziom zanieczyszczeń w królewskim mieście zainspirował grupę wrocławskich deweloperów na tyle mocno, że postanowili oni stworzyć odnoszącą się do niego grę. I to tak na bogato, bo w Forever Skies niebo spowijają kłęby chmury tak toksycznej, że doprowadziła ona do zagłady ludzkości.

Forever Skies to gra z popularnego ostatnio gatunku survival, w której wcielimy się w rolę chorego naukowca, powracającego z długiej podróży kosmicznej na Ziemię. Wizyta w domu okazała się dla niego przykrą niespodzianką, bo jak już wspomnieliśmy, niebieska planeta po katastrofie ekologicznej nie nadaje się do zamieszkania. Jedyną szansę na przetrwanie w tym syfie okaże się zaawansowany technologicznie sterowiec. Posłuży on nam zarówno do podróży, ale również do opracowania lekarstwa na trapiące nas choróbsko. Jak już się zapewne domyślacie, niezbędne do tego celu zasoby zdobędziemy wyłącznie pod warstwą pyłu, co oznacza, że staniemy się naocznym świadkiem zniszczeń, jakich dokonało mocno zepsute powietrze.

Zwiastun swojej debiutanckiej gry wrocławianie udostępnili kilka godzin temu. Choć produkt ten został wcześniej zapowiedziany pod nazwą Project Oxygen, to jednak dopiero dziś firma z Dolnego Śląska udostępniła pierwsze konkretne informacje na jego temat. Jak się okazało, roboczy tytuł nie był do końca przypadkowy. Deweloperzy przyznali na łamach amerykańskiego serwisu IGN, że jedną z głównych inspiracji do stworzenia gry były komentarze naukowców dotyczące zanieczyszczeń w Krakowie, a konkretnie tego, że nadające się do oddychania powietrze znajduje się w krytycznych momentach dopiero sto metrów nad ziemią. Mniej więcej tak samo wyglądać to będzie w Forever Skies, bo przez warstwę pyłu przebijają się drapacze chmur, a względny spokój bohaterowi zapewni tylko przestrzeń znajdująca się ponad toksyczną chmurą. Pod spodem z kolei czekać nas będą obrazki rodem z gier postapo.

Trzeba uczciwie przyznać, że pomysł jest intrygujący, a inspiracje nietypowe. Jak to wszystko sprawdzi się w praktyce, przekonamy się niedługo, bo tytuł ma zostać udostępniony jeszcze w tym roku. Polecamy Waszej uwadze zwiastun znajdujący się powyżej.