Deckard Cain z Diablo istnieje naprawdę, ma 26 lat i mieszka w USA

Deckard Cain jest nie tylko sympatycznym starcem z zakonu Horadrimów, doskonale znanym z serii gier Diablo, ale również młodym człowiekiem, który ma aktualnie 26 lat i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Personalia mężczyzny zostały uwiecznione w pierwszej odsłonie tego cyklu, gdy on sam był jeszcze niemowlęciem, a stało się tak za sprawą jego ojca, który postanowił wysłać imię i nazwisko syna na konkurs, zorganizowany w 1996 roku przez magazyn PC Gamer. Historyjka, choć brzmi niewiarygodnie, jest jak najbardziej prawdziwa. Niezwykła opowieść Deckarda Eldera Caina, bo tak dokładnie nazywa się nasz bohater, została potwierdzona przez Bashioka – niegdysiejszego community managera związanego z marką Diablo, który piastował to stanowisko podczas prac nad trzecią grą z serii.

Główną nagrodą w konkursie PC Gamera była możliwość nazwania imieniem i nazwiskiem jednego z bohaterów niezależnych występujących w grze – uczestnicy zabawy mieli przesłać swoją propozycję na kartkach pocztowych do siedziby redakcji. Deckard Cain Elder tę rywalizację wygrał i jednocześnie tak bardzo przypadł deweloperom do gustu, że po wcześniejszym skasowaniu ostatniego członu nazwiska, postanowili oni obdarzyć tymi personaliami jedną z najbardziej kluczowych postaci w Diablo. Zwycięzca nie tylko został uwieczniony w pełnej wersji hitu, ale otrzymał również kilka wartościowych pamiątek, m.in. figurkę tytułowego demona, koszulkę w rozmiarze XXXL oraz list z gratulacjami od Billa Ropera, ówczesnego pracownika firmy Blizzard Entertainment.

Deckard Cain w wieku 16 lat.

Prawdziwy Deckard ujawnił się światu dopiero w 2011 roku i opowiedział swoją historię na łamach popularnego serwisu Reddit. Żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości, swój wpis opatrzył zdjęciami. Znalazła się na nich nie tylko wspomniana wyżej figurka, ale także on sam z listem od Ropera w rękach. Młodzieniec wyjaśnił również, że imię Deckard zawdzięcza głównemu bohaterowi filmu Łowca androidów, w którego rolę wcielił się Harrison Ford. Cain to nazwisko panieńskie jego marki, a Elder – odrzucone przez Blizzarda – to z kolei jego właściwe nazwisko, otrzymane po ojcu.

Deckard Cain do dziś udziela się na Reddicie (pseudonim /u/blooberrys), ale głos w temacie Diablo zabiera bardzo rzadko. Zdarza się to tylko w sytuacji, kiedy ktoś przypomni jego historię, a on sam zostanie oznaczony przez innych użytkowników serwisu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Z jego postów wynika, że jest częstym gościem na siłowni, gra na gitarze basowej, a zawodowo realizuje się jako barman.