Pierwszy easter egg z gry Elex 2 to nawiązanie do Gothica

W październiku bieżącego roku minęło dokładnie piętnaście od lat od premiery ostatniej gry z serii Gothic, za której powstanie byli odpowiedzialni ludzie ze studia Piranha Bytes. Po pamiętnej aferze, której swego czasu poświęciliśmy osobny tekst, deweloperzy z Niemiec nigdy już nie wrócili do przygód Bezimiennego i zajęli się tworzeniem innych produkcji. Nie oznacza to jednak, że o swoim najbardziej znanym dziecku zapomnieli, a dowód tego znajdziemy w grze Elex 2. Nadchodzący erpeg, udostępniony dziennikarzom kilka miesięcy przed jego właściwą premierą (w wersji beta, rzecz jasna), zawiera drobne nawiązanie do pierwszego Gothica i to właśnie jemu przyjrzymy się teraz bliżej.

Easter eggiem jest pudełko z grą, które można znaleźć niedługo po rozpoczęciu zmagań. Jax będzie zmuszony odwiedzić opuszczoną farmę i tam, w jednej z rozlatujących się chat, leży omawiany przedmiot. Pudełko znajduje się na szafie, więc nie wpada nam w oko od razu, ale umiejętnie manewrując kamerą, da się je bez trudu zobaczyć i zidentyfikować zdobiącą ją ilustrację. W zamieszczonym niżej filmie pokażemy Wam zresztą je w całej okazałości, bo udało nam się uwolnić kamerę.

Wspomniana ilustracja to oczywiście bezpośrednie nawiązanie do pierwszej odsłony serii Gothic. Widoczny jest tam obiekt przypominający wyglądem amulet Śniącego, a także znajdujący się pod nim bohaterowie. Krzywi jedynie tytuł gry, bo brzmi on „Heroic”. Najwyraźniej deweloperzy nie chcieli używać oryginalnej nazwy, ale powodów tej decyzji nie znamy.

Zakładamy, że wspomniane pudełko będzie można zobaczyć też w innych lokacjach, zatem wytężajcie wzrok, kiedy w końcu Elex 2 zadebiutuje na rynku. Stanie się to jednak dopiero 1 marca 2022 roku, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.