Nowe obrazki z anulowanej gry o Batmanie, czyli Project Sabbath

W sieci pojawiła się kolejna partia grafik koncepcyjnych z gry, która w domyśle miała stać się kolejną odsłoną serii Batman: Arkham, czyli tzw. Project Sabbath. Nowe ilustracje zostały opublikowane na łamach serwisu ArtStation przez Gorana Bukvica kilka dni temu i dość szybko zostały zauważone przez fanów przygód Mrocznego Rycerza. Obrazki prezentują różne wizje wyglądu głównego bohatera, którym według krążących plotek miał być Damian Wayne – syn Bruce’a i Talii al Ghul.

Project Sabbath nie był opracowywany przez studio Rocksteady, ale przez wewnętrzne studio firmy Warner Bros. z siedzibą w kanadyjskim Montrealu – to samo, które wcześniej przygotowało niezbyt ciepło przyjętą grę Batman: Arkham Origins. Produkcję z pewnością rozpoczęto dopiero po premierze Batman: Arkham Knight, jednak nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak długo ona trwała i co właściwie udało się stworzyć. Wiadomo tylko to, że w pewnym momencie prace przerwano, a potwierdza to sam Bukvic, który utrzymuje, że jego ilustracje pochodzą z anulowanego dawno temu projektu i nie należy ich łączyć z powstającym aktualnie filmem.

Artysta nie przetarł tak naprawdę szlaku, bo wcześniej – ponad dwa lata temu – pojawiły się już w sieci pierwsze obrazki koncepcyjne z Project Sabbath. Grafiki wylądowały wówczas w serwisie 4chan, a od zapomnienia, bo wątek poleciał, przytomnie uratował je jeden z fanów uniwersum. Poniżej możecie zobaczyć wyłącznie te „nowe” ilustracje. Te starsze dostępne są z kolei w tym miejscu.