Lista zmian w patchu 1.3 do Cyberpunka 2077 dorównuje objętością opowiadaniu Wiedźmin

Studio CD Projekt Red opublikowało wreszcie szczegółową listę zmian, które zostaną wprowadzone do gry Cyberpunk 2077 wraz z premierą nowego patcha. Deweloperzy zaczęli budować związane z tym napięcie już wczoraj, ale kolejny news w formie „Co nowego w Night City” został generalnie słabo przyjęty przez społeczność. Dziś dla odmiany przyszedł czas na konkrety i gołym okiem widać, że aktualizacja oznaczona liczbą 1.3 przyniesie potężną liczbę poprawek. Z naszych pobieżnych rachunków wynika, że jest ich aż 436, a jeśli wierzyć samym autorom, to korekt jest „wiele więcej”.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej dużej łaty (1.2), lista zabija swoją objętością i przebicie się przez stanowi spore wyzwanie. Po dziesięciu minutach lektury, widząc, ile nam jeszcze zostało treści do końca, postanowiliśmy sprawdzić, jaką objętość ma udostępniony przez Redów dokument. Po szybkim sprawdzeniu okazało się, że cały artykuł – nie licząc akapitów dedykowanych darmowym dodatkom DLC, bo te pominęliśmy – składa się on aż z 46 570 znaków. Dla porównania, pierwsze opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego o przygodach Geralta z Rivii, czyli to, w którym białowłosy zabójca potworów walczy ze strzygą, ma 52 748 znaków. Nowa lista poprawek zawiera w sumie 6755 słów, a „Wiedźmin” 7888.

Dla porządku dodamy, że „Wiedźmin” to najkrótsze opowiadanie, które napisał Andrzej Sapkowski na początku swojej przygody z tym uniwersum. Kolejne epizody były coraz dłuższe, a zdecydowanie najbardziej obszernym dziełem w tej kategorii jest „Granica możliwości”, które składa się z 131 tysięcy znaków. Podobnym objętością opowiadaniem do „Wiedźmina” jest jedynie „Ziarno prawdy”, które ma 54 tys. znaków.

Patch 1.3 powinien zostać udostępniony już w tym tygodniu, więc od jego premiery dzielą nas tak naprawdę godziny. Wraz z nim pojawią się pierwsze darmowe dodatki DLC, ale na razie są to ochłapy podobne do tych, które kiedyś dostaliśmy do Wiedźmina 3. Redzi zaoferują alternatywny wygląd Johnny’ego Silverhanda, zestaw dwóch kurtek dla V, a także nową wariację samochódu Archer Quartz, który będzie nosić przydomek „Bandyta”.

Czy obchodzą Cię jeszcze aktualizacje do Cyberpunka 2077?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...