Car Mechanic Simulator 2021 ma auto dla Polaków – jest nim Cebulion

Najnowsza odsłona popularnej serii Car Mechanic Simulator ponownie pozwala wcielić w rolę mechanika samochodowego. W swoim garażu można nie tylko naprawiać auta klientów, ale też remontować starsze i nowsze fury ulubionych marek, by dodać je do swojej wirtualnej kolekcji. Autorzy z polskiego studia Red Dot Games nie pokusili się jednak na pozyskanie odpowiednich licencji, umożliwiających użycie oryginalnych logotypów i nazw. Podobnie jak Rockstar w serii Grand Theft Auto, stworzyli samochody łudząco podobne do tych prawdziwych i umieścili je w grze pod fikcyjnymi nazwami. Szczególnie zaś wyróżniają się dwa egzemplarze!

Pierwszy z nich nie zostawia wątpliwości, że twórcami gry jest studio z Polski, a zabawne nawiązanie dostrzegą wyłącznie rodzimi gracze. Jeden z samochodów nosi bowiem nazwę Sixon Cebulion, co jest oczywistym nawiązaniem do prześmiewczego określenia pieniędzy w naszym języku. W rzeczywistości model ten to sportowy Hyundai Tiburon z 2003 roku. Trudno powiedzieć czy skojarzenie wzięło się z tego, że w grupie sportowych Coupe auta tej marki są nieco tańsze od konkurencji, czy chodziło o podobne brzmienie obu słów. A może inspiracją był jeżdżący po Poznaniu samochód tej marki z wielką naklejką „Kupiony z 500+”?

Ta nazwa mówi wszystko.

Drugi przykład pojawił się już wcześniejszej odsłonie gry, więc tylko przypomnijmy go w tym kontekście. To już typowy easter egg zrozumiały dla graczy na całym świecie. Samochód Chieftan Bandit ma bowiem charakterystyczną karoserię Pontiaca Firebirda Trans Am z 1977 roku, doskonale znanego z filmu Mistrz kierownicy ucieka. To oczywiście jedno z polskich, kreatywnych tłumaczeń z dawnych czasów, bo oryginalny tytuł brzmi Smokey and the Bandit. Ksywkę „Bandit” nosi główny bohater tej niezłej komedii akcji („mistrz kierownicy”), grany przez Burta Reynoldsa. Twórcy Car Mechanic Simulator 2021 użyli więc niezwykle trafnego słowa, które od razu kojarzy się z kultowym Pontiakiem.

Jest i bandyta. Czekamy na mistrza kierownicy.

Do gry Car Mechanic Simulator 2021 dostępne są też w pełni licencjonowane samochody, ale na razie jako płatny pakiet DLC z marką Nissan. Zapewne inne pojawiają się z czasem, a dodatkowe modele stworzą moderzy.