Autorzy The Ascent umieścili w swojej grze budynek z Łowcy androidów

Nie wiem czy lubicie izometryczne shootery, ale jeśli tak jest, to koniecznie zainteresujcie się grą The Ascent. Debiutanckie dzieło niezależnego studia Neon Giant zachwyca zarówno dynamiczną rozgrywką, jak i kapitalną oprawą wizualną. Strzelanina charakteryzuje się również fenomenalnym klimatem, który garściami czerpie z klasyki cyberpunkowego gatunku. Futurystyczne lokacje od razu nasuwają skojarzenia z Łowcą androidów, a mocne inspiracje obrazem Ridleya Scotta potwierdza też fakt istnienia drobnego easter egga, który do tego filmu bezpośrednio nawiązuje.

Wspomnianym odniesieniem jest charakterystyczny budynek, który możemy zobaczyć w dzielnicy o nazwie Rój. Jeśli skorzystamy ze znajdującej się tam windy towarowej i wyjedziemy na górę, to po lewej stronie ujrzymy niewielką platformę. Wejście na nią spowoduje, że oko kamery przesunie się w lewo i odsłoni wieżowiec, który powinien być doskonale znany fanom kultowego Blade Runnera z 1982 roku.

Budynek w grze The Ascent…
…i jego pierwowzór z filmu.

W filmie Scotta ów budynek to w zasadzie ogromny komisariat policji, gdzie znajduje się również siedziba tytułowych łowców replikantów. Grany przez Harrisona Forda Rick Deckard udaje się do placówki w towarzystwie policjanta Gaffa, a wieżowiec możemy podziwiać z góry dzięki temu, że panowie korzystają z usług latającego radiowozu, tzw. Spinnera. W podobnym stylu obiekt przedstawiony jest w The Ascent, a charakterystyczna konstrukcja dachu nie budzi żadnych wątpliwości, że jego projekt został pożyczony bezpośrednio z filmu.

The Ascent trafiło do sprzedaży pod koniec lipca bieżącego roku i jest aktualnie dostępne zarówno na Xboksach, jak i pecetach. Żeby lepiej zaprezentować Wam easter egga, skorzystaliśmy z tej ostatniej platformy i opcji uwolnienia kamery, jaką daje zewnętrzne oprogramowanie.