Film Free Guy jest promowany plakatami nawiązującymi do popularnych gier

Wytwórnia 20th Century Studios zaprezentowała wczoraj nowe plakaty promujące film Free Guy, który zadebiutuje w polskich kinach już w najbliższy piątek. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że każdy z nich stanowi bezpośrednie nawiązanie do okładki jakiejś popularnej gry komputerowej. Pomysł jest przedni, bo sensacyjna komedia z Ryanem Reynoldsem powinna w pierwszej kolejności zainteresować właśnie graczy.

Wspomniane plakaty zostały opublikowane kilkanaście godzin temu na twitterowym kanale filmu. Autorzy ilustracji sięgnęli po ewidentne klasyki, bo znajdziemy tu m.in. przeróbkę okładki pierwszej gry z serii Doom, obrazek ewidentnie nawiązujący do Minecrafta, czy pracę inspirowaną megapopularną serią Grand Theft Auto. Trzeba uczciwie przyznać, że ta ostatnia jest bardzo ładna, ale jej twórca zapomniał o śmigłowcu w lewym, górnym rogu, co szybko zauważyli komentujący plakaty gracze. Wszystkie zdjęcia zamieściliśmy poniżej, tam również znajdziecie tytuł gry lub serii, do której każde z nich bezpośrednio się odnosi.

Jak już wspomnieliśmy, film Free Guy powinien mocno zainteresować fanów elektronicznej rozrywki, bo ma z nią duży związek. Postać grana przez Ryana Reynoldsa jest NPC-em w grze komputerowej, który pewnego dnia postanawia odmienić swój smutny los i stać się bohaterem z krwi i kości. Zwiastuny sugerują, że wyjdzie z tego okrutna sieka, ale efekt końcowy poznamy dopiero w piątek, gdy obraz Shawna Levy’ego wreszcie trafi na ekrany kin.

Doom
Street Fighter II: The World Warrior
Super Mario 64
Mega Man
Animal Crossing: New Horizons
Among Us
Minecraft
Grand Theft Auto