W Wiedźminie: Pogromcy potworów istnieje zabawne nawiązanie do Shreka

Wydana w ubiegłym tygodniu gra Wiedźmin: Pogromca potworów oferuje kilkanaście zadań fabularnych, które stanowią miłe urozmaicenie od codziennej młócki. Deweloperzy z firmy Spokko wykazali się sporą fantazją podczas projektowania questów, a jeden z nich oferuje nawet dwa sposoby na rozwiązanie stawianego przed wiedźminem problemu. Chodzi nam oczywiście o misję „Grzechy naszych ojców”, w której nasz podopieczny musi uporać się z dobrze znaną wszystkim fanom wiedźmińskiego uniwersum strzygą.

Śmiertelnie niebezpiecznego potwora można próbować zabić lub „wyleczyć”, odwracając rzuconą wcześniej klątwę. Jeśli zdecydujemy się wybrać pokojowy, ale też bardziej skomplikowany wariant, to gra zmusi nas do trzykrotnego wypowiedzenia specjalnej inkantacji, zapisanej przez Vesemira w dzienniku. Właśnie z zaklęciem podanym przez starego wiedźmińskiego mistrza związany jest drobny easter egg, który wywoła uśmiech u wszystkich tych, którzy mają dobre wspomnienia związane z serią filmów Shrek.

W Pogromcy potworów inkantacja przedstawia się następująco:

„Za dnia w ciemnym leżu, w nocy zaś na łowach. Póty czar będzie trwał, póki nie zagości ktoś w twych pieleszach i prawdziwy swój przybierzesz kształt”.

Fiona i Shrek

Jeśli słowa te wydają Ci się znajome, to dobrze kombinujesz. Ta szumna inkantacja Vesemira, to nic innego, jak przerobione słowa klątwy Fiony, czyli ukochanej ogra Shreka z popularnej serii filmów animowanych. Oczywiście autorzy gry zmodyfikowali oryginalną sentencję, żeby pasowała do kwestii strzygi, ale podobieństwo jest tak duże, że nie ma tutaj mowy o przypadku. Popatrzcie zresztą, jak prezentował się pierwowzór:

„Za dnia pięknością, w nocy zaś szkaradą. Póty czar będzie trwał, póty miłości prawdziwej poznasz słodki smak i prawdziwy swój przybierzesz kształt”.

Opisany wyżej przypadek, to tylko jeden z przykładów easter eggów w Wiedźminie: Pogromcy potworów. Kilka dni temu wspominaliśmy Wam o bohaterze niezależnym imieniem Dehael, który ma dużo wspólnego z popularną firmą kurierską, działającą również na terenie naszego kraju. Szczegóły znajdziecie tutaj.