Nadmiar znajomych szkodzi, czyli jak zabiliśmy Wiedźmina: Pogromcę potworów

Na papierze pomysł wyglądał dobrze i nosiliśmy się z zamiarem jego realizacji od kilku dni. Kiedy Wiedźmin: Pogromca serwerów potworów wreszcie oficjalnie wystartował, zdecydowaliśmy się podać do publicznej wiadomości nasze ID, żeby inni gracze mogli nas dodać do znajomych. Funkcje społecznościowe nie są, co prawda, w tej grze zbyt rozbudowane, ale posiadanie kolegów i koleżanek na szlaku ma swoje zalety. Mogą oni przesyłać nam paczki z ziołami, surowcami lub olejami i na odwrót – my również bylibyśmy w stanie robić to samo, pozbywając się z ekwipunku nie nadających się do użycia prezentów. Tak to wyglądało w teorii, bo kiedy pomysł wcieliliśmy w życie, to…

…ZAMORDOWALIŚMY GRĘ!

Już przy kilkudziesięciu osobach na liście znajomych nie byliśmy w stanie poprawnie używać tego modułu, bo działał on przeraźliwie wolno, a czasem nie wytrzymywała sama aplikacja, która bez ostrzeżenia zamykała się. Być może jest to wina leciwego już telefonu – test przeprowadziliśmy na Samsung Galaxy S8 – ale nie zmienia to faktu, że powinno to działać sprawniej. Sama gra funkcjonuje na tym sprzęcie bez najmniejszych zakłóceń, a wysypuje się tylko na tym jednym ekranie, kiedy próbujemy dodać lub obsłużyć znajomych.

Dziś rano mieliśmy 750 nowych próśb o dołączenie innych graczy i szczerze, nie wiem czy na razie uda nam się dodać kogokolwiek. W obecnej sytuacji mija się to z celem, bo nawet po akceptacji i tak nie jesteśmy w stanie przesłać czegokolwiek. Musimy poczekać na reakcję deweloperów ze studia Spokko, którzy – miejmy nadzieję – przebudują i odchudzą cały ten system. Owszem, prezentuje się on bardzo ładnie na ekranie, podobnie zresztą jak cały interfejs użytkownika, ale obsługiwać go nie sposób, przynajmniej na wspomnianym telefonie. Jestem przekonany, że podobny problem napotkacie również Wy, to tylko kwestia czasu.

Reasumując, tych z Was, którzy nam podesłali prośby i nie otrzymali odpowiedzi, bardzo przepraszamy i prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. To nie jest kwestia naszej złej woli, po prostu nie pykło. Powodzenia na Szlaku!