Wiedźmin: Pogromca potworów puszcza oko do firmy kurierskiej DHL

Wiedźmin: Pogromca potworów oficjalnie zadebiutuje dopiero w najbliższą środę, ale dzięki solidnym testom zamkniętej wersji testowej już teraz możemy zaprezentować Wam drobnego i dość zabawnego easter egga. Jest on związany z jedną z występujących w grze drugoplanowanych postaci, a odnosi się do firmy kurierskiej DHL, prężnie działającej m.in. na terenie naszego kraju.

Wykonując zadania zaliczane do głównego wątku fabularnego (tak, w Pogromcy potworów takowy występuje), stosunkowo szybko otrzymamy zlecenie na zdobycie płodu endriagi. W tym celu nasz podopieczny będzie zmuszony do otwierania znajdujących się tu i ówdzie kokonów, które teoretycznie powinny zawierać poszukiwany organ. Z jednego z nich wypadnie jednak ciekawski chłopiec, przypadkiem uwięziony w środku. Jegomość nazywa się Dehael.

Już samo imię powinno dać nam do myślenia, ale to nie wszystko. Podczas rozmowy Dehael wyjawi, że jest posłańcem, a na dodatek nosi czerwono-żółte ubranie, czyli barwy firmy DHL. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że deweloperzy ze studia Spokko puścili w ten sposób oczko do znanego kuriera, zwłaszcza, że ten od jakiegoś czasu jest partnerem CD Projekt Red. Wydawca rozpoczął stałą współpracę z tą spółką w grudniu 2019 roku i to właśnie ona odpowiada teraz za dostarczanie przesyłek z oficjalnego sklepu Redów na terenie niemal całej Europy. Niemal, bo z informacji dostępnych na stronie wynika, że na terytorium Polski funkcję tę powierzono konkurencyjnej firmie UPS.

Firma kurierska DHL zainagurowała działalność 25 września 1969 roku w San Francisco, i jak nietrudno policzyć, niedawno obchodziła pięćdziesiąte urodziny. Nazwę spółki utworzono od pierwszych liter nazwisk jej założycieli, którymi byli Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn. Polakom DHL słusznie kojarzy się nam się z naszymi zachodnimi sąsiadami, bo to właśnie niemieckie Deutsche Post przejęło kontrolę nad firmą w 2001 roku i sprawuje ją do dziś.