Tak wyglądał pierwszy model Geralta z Wiedźmina, stworzony w 2002 roku

Mamy dziś dla Was nie lada gratkę. Dzięki uprzejmości Sebastiana Zielińskiego, możemy Wam pokazać w ruchu model Geralta z Wiedźmina, czyli debiutanckiej produkcji studia CD Projekt Red. Model ten jednak nie pochodzi z wersji gry, którą doskonale znacie, a więc tej wydanej w październiku 2007 roku. Zaprezentowane niżej animacje powstały ponad pięć lat wcześniej i były de facto pierwszą próbą stworzenia postaci wędrownego zabójcy potworów. Innymi słowy, jest to najstarsze wyobrażenie Białego Wilka, które po tak długim czasie zostało odnalezione na dysku przez ówczesnego szefa projektu.

W tamtych czasach siedziba studia CD Projekt Red nie znajdowała się jeszcze w Warszawie. Firmę założono w Łodzi, rodzinnym mieście Andrzeja Sapkowskiego, a stworzenie gry powierzono wspomnianemu już Zielińskiemu. W pierwszej fazie produkcji Wiedźmin nie był też tworzony na Aurora Engine, pozyskanym od studia BioWare. Deweloperzy początkowo wierzyli, że uda im się zbudować erpega napędzanego silnikiem IC, który wcześniej dał życie strzelaninie Mortyr 2093 – 1944. Sebastian Zieliński był jego autorem, więc to stanął przed wyzwaniem zaadoptowania go do tytułu z zupełnie innej bajki, przynajmniej pod względem gatunkowym.

Model Geralta został szerzej zaprezentowany w prasie, konkretnie w łódzkim dodatku do Gazety Wyborczej i to właśnie wycinek z tej gazety zaprezentowaliśmy powyżej. Zielińskiemu, który aktualnie próbuje wskrzesić serię Mortyr, udało się jednak znaleźć w archiwach dwie animacje tej samej postaci, zarówno na czarnym, jak i na kolorowym tle. Złożyliśmy je do kupy, dzięki czemu możecie je zobaczyć w odrębnym filmie. Jest on króciutki, ale pokazuje, jak „dziewiętnastoletni” Geralt prezentował się w ruchu.