Można już zagrać w cztery misje wycięte z Cyberpunka 2077

Oprócz głównego wątku fabularnego, gra Cyberpunk 2077 oferuje całkiem pokaźną liczbę zadań pobocznych, w tym tzw. kontakty, czyli zlecenia od fixerów. Studio CD Projekt Red przygotowało w sumie 69 takich wyzwań, ale już teraz wiadomo, że ich liczba powinna być nieco większa. Moderzy natrafili bowiem w plikach na ślad czterech misji z tej grupy, których nie da się w żaden sposób odpalić podczas normalnej rozgrywki. Prawdopodobnie zablokowano je celowo, bo deweloperzy nie zdążyli ich dopieścić przed premierą erpega w grudniu 2020 roku.

Przynajmniej trzy z czterech omawianych kontaktów możemy bez większych zgrzytów wykonać, zakładając oczywiście, że nie odstraszą nas wszędobylskie bugi. Każdy z tych questów oferuje fabularne tło, wszystkie posiadają też polskie dialogi, które powinny odpalić się (niestety, nie zawsze jest to regułą) we właściwych miejscach. Stopień ogólnego popsucia różni się już jednak w zależności od zadania. Misje „Nic do stracenia”, „Bolesny kac” i „Betonowa pułapka” mają jedynie drobne mankamenty, ale „Gorąca głowa” to już totalna jazda bez trzymanki, która nie daje żadnych gwarancji powodzenia.

Z racji tego, że zaginione w akcji kontrakty są w pewnym stopniu gotowe, możemy śmiało założyć, że studio CD Projekt Red powróci do nich w niedalekiej przyszłości. Niektóre z nich mogą zostać naprawione i udostępnione w ramach darmowych dodatków DLC, na które wciąż intensywnie czekamy, nie jest też wykluczone, że pojawią się one w ramach większych rozszerzeń, które również zostały już dawno zapowiedziane.

Wszystkich zainteresowanych samodzielnym sprawdzeniem tych misji, odsyłamy do serwisu Nexus, gdzie możecie ściągnąć paczkę z zapisanymi stanami gry. Znajdujące się w niej pliki wgrywamy do folderu z sejwami Cyberpunka 2077, a potem uruchamiamy je w tradycyjny sposób. Przed skopiowaniem zawartości archiwum warto upewnić się, że nie nadpiszemy naszych zapisów, najlepiej wcześniej wykonać ich kopię. Strata sejwów jest zawsze bolesna, dlatego pamiętajcie o tym kroku.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Sejwy są absolutnie gołe, co oznacza, że V nie ma żadnych broni, pieniędzy i jest kompletnie niedoświadczona/y. Można zmienić ten stan rzeczy korzystając z edytora savegame’ów lub po prostu z dowolnego trainera, który zapewni nam nieśmiertelność, umiejętności i gotówkę pozwalającą kupić sprzęt. Wycięte kontrakty są automatycznie wpisane do dziennika, więc nie powinniście mieć żadnych obaw, że je zgubicie. Powodzenia!