Od blisko dwóch lat ktoś codziennie komentuje zwiastun następcy Skyrima

Bethesda udostępniła zwiastun nowej odsłony serii The Elder Scrolls w czerwcu 2018 roku i od tamtego czasu konsekwentnie milczy na jej temat. Ta ciągła cisza w eterze sprawiła, że o następcy Skyrima zdążyłem zapomnieć, a już na pewno o fakcie, że gra została w ogóle zapowiedziana. Tego samego nie można powiedzieć o pewnym użytkowniku YouTube’a, który od blisko dwóch lat codziennie wspomniany materiał komentuje. Ów jegomość posługuje się pseudonimem Monsieur Dupond i chyba można go określić mianem najbardziej wytrwałego fana TES-a w internecie.

Dupond rozpoczął swoją misję 9 marca 2019 roku, obiecując, że począwszy od tego dnia, będzie codziennie komentował teaser The Elder Scrolls VI, aż do premiery gry. Na początku jego deklaracji nikt nie traktował poważnie, ale z czasem to się zmieniło. Niebywała konsekwencja w dążeniu do celu sprawiła, że Monsieur Dupond przestał być dla fanów serii randomem z sieci i stał się internetową osobowością. Niektórzy twierdzą nawet, że wytrwały użytkownik zasłużył na to, by zostać uwiecznionym w powstającej od lat „szóstce”. Dotychczasowe petycje, które domagały się uwzględniania w grze takiego cameo, nie cieszyły się, co prawda, zbyt dużym powodzeniem, ale jesteśmy w stanie się założyć, że Bethesda jest już świadoma istnienia pana Duponda i pomysł ostatecznie wykorzysta.

Od 9 marca 2019 roku do dziś minęło dokładnie 717 dni. Monsieur Dupond napisał w tym czasie 713 komentarzy, co oznacza, że fan czterokrotnie przerwał serię. Margines jest jednak tak mały, a cała akcja tak imponująca, że jesteśmy w stanie wybaczyć mu te chwile słabości i uznać, że faktycznie publikuje te notatki dzień w dzień. Dotrzeć do pierwszego komentarza nie jest zresztą łatwo i zmarnowaliśmy na to kupę czasu, bo łączna liczba wpisów pod filmem zapowiadającym The Elder Scrolls VI wynosi aktualnie 67 tysięcy. Sam Dupond numeruje oczywiście swoje wpisy do pamiętnika, więc nie powinniście mieć żadnych problemów z namierzeniem tych ostatnio dodanych.

Jeśli Dupond nie korzysta z zewnętrznych programów do publikowania komentarzy na YouTube (w sumie to nawet nie wiemy, czy takowe istnieją), to musimy założyć, że przez 713 dni odpalał wspomniany filmik. Robi więc to już jeden rok, jedenaście miesięcy i czternaście dni.

Intuicja nie jest rzeczą, na której można polegać zawsze i wszędzie, ale coś mówi nam, że o Monsieur Dupondzie jeszcze usłyszymy. Z łatwością potrafimy wyobrazić sobie scenariusz, w którym Bethesda faktycznie uwiecznia wytrwałego komentatora w nowej grze i jesteśmy wręcz pewni, że do tego dojdzie. Wówczas będą pisać o tym wszystkie media branżowe i szybko przypomnicie sobie, dlaczego swego czasu postanowiliśmy poświęcić mu odrobinę miejsca. Do dzieła anonimowy bohaterze, niech Ci nigdy nie zabraknie cierpliwości.