Co nuci Skippy, czyli gadający pistolet w grze Cyberpunk 2077?

Gadająca broń w grze komputerowej nie jest niczym nowym, o czym doskonale wiedzą wszyscy fani drugiej odsłony cyklu Baldur’s Gate, którzy postanowili zawrzeć znajomość z mieczem Lilarcor. Pokaźna liczba pukawek z modułem wokalnym zagościła też w serii Borderlands i to prawdopodobnie właśnie z niej deweloperzy ze studia CD Projekt Red podkradli pomysł na stworzenie Skippy’ego. „Inteligentny” pistolet to bez wątpienia jedno z ciekawszych znalezisk w grze Cyberpunk 2077, bo oprócz rzucania różnego rodzaju haseł podczas wymiany ognia, wdaje się on również w zabawne z dyskusje z nowym właścicielem.

Ciekawostka, której poświęcimy teraz trochę miejsca, związana jest właśnie z dialogiem, jaki V toczy ze Skippym tuż po odnalezieniu broni, w jednym z zaułków miasta Night City. Kiedy pukawka trafi w nasze ręce, to pistolet rozpocznie podstawowy test diagnostyczny, a w jego trakcie uraczy nas nuceniem pewnej melodii. Na początku trudno ją rozpoznać, ale gdy Skippy przyspieszy tempo, to szybko stanie się jasne, że jest to motyw z piosenki Orkiestry dęte w wykonaniu Haliny Kunickiej. Polska piosenkarka nagrała ten utwór w 1970 roku i bez wątpienia jest to jej największy hit.

Orkiestry dęte pojawiają się jednak wyłącznie w polskiej edycji gry. Pozostałe wersje językowe, a jest ich w sumie dziesięć, stawiają na utwór Disturbia z repertuary Rihanny, który czarnoskóra wokalistka nagrała znacznie później, bo w 2008 roku. Charakterystycznego „bum, bum, be-dum, bum, bum” nie da się pomylić z niczym innym, dlatego nawiązanie jest z pewnością celowe. Zobaczcie zresztą zamieszczony niżej film, a później odpalcie teledysk. To musi być to.

Skippy to pistolet, który możemy zdobyć od razu po odblokowaniu całego dostępnego w grze świata, a więc po akcji w Konpeki Plaza. Warto się o to pokusić, bo ta broń – w przeciwieństwie do innych – leveluje razem z graczem, a co za tym idzie, nie trzeba myśleć o jej ulepszaniu i jest efektywna cały czas. Jest to również bardzo wygodna pukawka do samej walki, bo dzięki trybowi Smart, samodzielnie kieruje pociski w stronę przeciwników. Ze Skippym związany jest też quest poboczny, który uaktywni się w późniejszej fazie rozgrywki.