Kontrabanda ze Skellige dopłynęła do Night City w grze Cyberpunk 2077

W grze Wiedźmin 3 znajdują się łącznie 63 zestawy skrzyń z kontrabandą, które utrzymują się na powierzchni wody dzięki przywiązanym do nich beczkom, przy czym aż 92% wszystkich takich kufrów umieszczono na wyspach Skellige. W ponad pięcioletniej historii tego erpega znalazło się wielu śmiałków, którzy wyczyścili mapę z tych przedmiotów, ale nawet oni przyznają, że było to zajęcie nudne, a decyzja o wrzuceniu tylu obiektów na mapę świadczy o lenistwie autorów Dzikiego Gonu w wypełnieniu tego obszaru interesującą treścią. Studio CD Projekt Red najwyraźniej doskonale zdawało sobie z tego sprawę, bo w swoim kolejnym dziele – grze Cyberpunk 2077 – na luzie odnieśli się do tej kwestii.

Skrzynie ze sprzętem istnieją w Night City, ale próżno szukać ich w wodzie. Od tej reguły istnieje zaledwie jeden wyjątek, a jest nim zestaw skrzyń umieszczony tuż obok mostu w zachodniej części miasta, łączącym dzielnice Heywood i Pacifica. Podobnie, jak we wspomnianym wcześniej Wiedźminie 3, jest on utrzymywany na wodzie dzięki beczkom, co od razu wywołuje skojarzenia z ostatnimi przygodami Geralta.

Wspomnianą kontrabandę bardzo trudno namierzyć w tradycyjny sposób, bo nie została on w żaden sposób oznaczona na mapie. Beczki trudno dostrzec z brzegu, dlatego większość z Was nie będzie nawet świadoma ich istnienia. Mimo wszystko warto udać się w to miejsce, choćby po to, żeby zobaczyć easter egga na własne oczy. Całość można potraktować jako żart deweloperów, bo w sumie tym właśnie ten obiekt jest.

Dokładnie położenie beczek ujawniliśmy na zamieszczonym wyżej filmie, więc zainteresowanym polecamy jego obejrzenie.