Jest szansa, że drzewa w Ostrołęce dostaną imiona z uniwersum Wiedźmina

Młodzi mieszkańcy Ostrołęki najwyraźniej pozazdrościli łodzianom „Skweru wiedźmina”, bo chcą nadać kilku pomnikom przyrody w ich mieście imiona pochodzące z wiedźmińskiego uniwersum. Odpowiednia uchwała intencyjna w tej sprawie jest już gotowa i niebawem trafi ona na biurko prezydenta. Zdaniem autorów inicjatywy, operacja ta poprawi atrakcyjność miejscowości w oczach turystów, którzy raczej nie walą drzwiami i oknami do miejscowości położonej w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego.

Uchwała ma wyróżnić sześć dębów szypułkowych oraz jeden jesion wyniosły. Większość drzew znajduje się w ścisłym centrum miasta, a wyjątkami od tej reguły są dwa dęby stojące przy ulicy Księcia Mieszka I. Młodzieżowa Rada Miasta zwraca uwagę, że wszystkie interesujące ich pomniki przyrody nie mają swoich unikatowych nazw od ponad dziesięciu lat, więc nadarza się doskonała okazja, żeby ten stan rzeczy zmienić. Imiona z wiedźmińskiego uniwersum wybrano głównie ze względu na jego popularność w Polsce, choć jesteśmy w stanie się założyć, że wnioskodawcy są po prostu fanami prozy Andrzeja Sapkowskiego. Główni zainteresowani skontaktowali się zresztą z autorem, który swoim zwyczajem dał całej inicjatywie swoje błogosławieństwo.

Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki pochwaliła się na Facebooku zgodą od Pana Andrzeja.

Uchwała zostanie przedłożona prezydentowi Ostrołęki już w przyszłym tygodniu, a młodzież liczy na to, że włodarz włączy ją jak najszybciej w porządek obrad Rady Miasta. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za sukces inicjatywy, a na koniec podajemy listę wyróżnionych drzew, korzystając z informacji opublikowanych przez serwis Teraz Ostrołęka:

  • Cirilla – dąb szypułkowy przy ul. Księcia Mieszka I;
  • Geralt z Rivii – dąb szypułkowy na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Bogusławskiego;
  • Jaskier – dąb szypułkowy przy ul. Księcia Mieszka I;
  • Regis – jesion wyniosły na skwerze imienia dr. J. Psarskiego przy ulicy Staszica;
  • Triss Merigold – dąb szypułkowy na ul. Baśniowej;
  • Vesemir – dąb szypułkowy na ul. Poprzecznej;
  • Yennefer z Vengerbergu – dąb szypułkowy na ul. 11 Listopada.

Redakcja serdecznie dziękuje Hubertowi za podrzucenie tematu.