Autorzy Valhalli upamiętnili w grze zmarłą fankę serii Assassin’s Creed i jej męża

Lubicie wzruszające historie? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”, to doskonale trafiliście. Deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal upamiętnili w grze Assassin’s Creed: Valhalla zmarłą fankę tej serii, a także jej męża, który po śmierci wybranki swego serca w 2018 roku wpadł w depresję i był o krok od popełnienia samobójstwa. Jason, bo tak nazywa się bohater tej opowieści, po długim czasie doszedł do siebie – głównie dzięki grom komputerowym – i dziś ujawnił, że jedno z zadań pobocznych dostępnych w ACV dedykowane jest jego zmarłej żonie.

Paola

Jason zaczął spotykać się z Paolą w 1997 roku, ale po sześciu miesiącach związku szczęście świeżo upieczonej pary zaczęło się odwracać. Młoda dziewczyna dowiedziała się, że cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną i występuje u niej chromosom Filadelfia, który w przypadku tej choroby przekłada się na bardzo złe rokowania. W wieku 22 lat Paola przestała chodzić o własnych siłach, a jej ciało powoli zaczęło się rozpadać. Mimo fatalnej kondycji, ogromnego bólu i widma nieuchronnego końca, żonie Jasona udało się przetrwać w takim stanie prawie dwie dekady. Pogrążony w smutku mąż relacjonował, że w 2016 roku Paoli wysiadły nerki i już wtedy była ona o krok od śmierci. Lekarzom udało się jednak ją uratować i zapewnić kolejne dwa lata życia. Ostatnią rzeczą, którą zrobiła było kupno gry Assassin’s Creed: Odyssey na jego urodziny. Trzy dni później zmarła wskutek zatrzymania akcji serca.

Wierny mąż trwał przy swojej żonie przez te całe dwadzieścia lat. Z racji jej stanu zdrowia, Jason starał się organizować dla niej rozrywkę w domu – ta siłą rzeczy składała się głównie z filmów, seriali, no i – rzecz jasna – gier komputerowych. Paola lubiła różne tytuły, ale szczególnie do gustu przypadła jej seria Assassin’s Creed i odsłona z Edwardem Kenway’em w roli głównej, czyli Assassin’s Creed IV: Black Flag. Valhalii z oczywistych względów nie doczekała, ale została w niej upamiętniona, jako jedna z bohaterek niezależnych.

Obrazek, który namalowała Paola
…i zamek, który powstał na bazie tego obrazka. Deweloperzy ustawili nawet Paolę i Jasona w tym samym miejscu.

Paolę i Jasona można spotkać w regionie Sciropescire, przy zachodniej granicy mapy, nieopodal jeziora Bomere. Spotkanie z parą jest jedną z tzw. tajemnic, czyli krótkich zadań pobocznych, które nie są zapisywane w dzienniku głównych bohaterów zmagań. Eivor może porozmawiać chwilę z mężczyzną i zobaczyć jego dom – niewielki zameczek upamiętniający podróże pary po fantastycznych światach. Z budynkiem tym też wiąże się ciekawa historia, bo deweloperzy stworzyli go na bazie obrazka przekazanego Ashrafowi Ismailowi pod koniec 2019 roku, kiedy Jason poznał ówczesnego szefa projektu Valhalli. Autorem ilustracji jest oczywiście Paola. Rysunek powstał w 2010 roku i wisi dziś w studiu Ubisoft Montreal.

Jason nie mógł przypuszczać, że autorzy nie tylko przeniosą do gry zamek z obrazka, ale umieszczą też parę w formie bohaterów niezależnych. Na murach budowli znajduje się notka skierowana bezpośrednio do męża zmarłej fanki, którą zostawił odpowiedzialny za tworzenie lokacji deweloper. Zobaczycie ją poniżej, komentarz jest chyba zbędny…