Horkruksy Lorda Voldemorta wylądowały w grze Assassin’s Creed: Valhalla

Najnowsza odsłona serii Assassin’s Creed zawiera sporo mniej lub bardziej easter eggów, które odnoszą się do szeroko rozumianej popkultury. Zarówno na naszej stronie, jak i profilu instagramowym prezentowaliśmy już interesujące kąski, jak choćby uroczy występ w Valhalli muzyka inspirowanego nieżyjącym już wokalistą i tancerzem zespołu The Prodigy, Keithem Flintem. Dziś również skupimy się na tego typu nawiązaniu, ale tym razem będzie ono dotyczyć niezwykle popularnej serii książek o przygodach Harry’ego Pottera.

Podczas wizyty w Londynie (mieście funkcjonującym w Valhalli pod historyczną nazwą Lunden), która jest obowiązkowym przystankiem na drodze do ukończenia głównego wątku fabularnego, Eivor odwiedzi świątynię Sulis. Tuż za jej murami znajduje się niepozorny domek, gdzie ukryty został jeden z licznych skarbów zbieranych przez naszego bohatera lub bohaterkę. Kiedy uda nam się odnaleźć klucz i wejść do wspomnianej chatki, nie powinniśmy się jednak skupiać wyłącznie na zawartości skrzyni. Znacznie ciekawsze rzeczy leżą bowiem na znajdującym się obok stoliku.

Stolik zawierający horkruksy.

Jak już się zapewne domyślacie, stół zawiera klamoty związane z uniwersum Harry’ego Pottera. Ściślej rzecz ujmując, są to horkruksy, czyli czarnoksięskie przedmioty, w których ktoś umieścił cząstkę własnej duszy. Z książek napisanych przez J.K. Rowling dowiedzieliśmy się, że Lord Voldemort był w tej dziedzinie ekspertem, bo jako jedynemu człowiekowi udało mu się rozerwać duszę na sześć różnych części, a właściwie siedem, bo główny antagonista sagi nie zdawał sobie sprawy z tego, że horkruksem jest również Harry Potter, jego największy wróg.

Oto lista przedmiotów, którą można znaleźć na miejscu. Brzmi znajomo?

Na stole umieszczono prawie wszystkie horkruksy, a więc pamiętnik Toma Marvolo Riddle’a, medalion Salazara Slytherina, diadem Roweny Ravenclaw, puchar Helgi Hufflepuff i pierścień Marvolo Gaunta. Z tych podstawowych na pierwszy rzut oka brakuje węża Nagini, ale bez obaw – znajdziemy go przed chatą, bo pilnuje on wejścia do domku. Ostatnią rzeczą, niewymienioną zresztą na liście, ale leżącą na stoliku, jest szpikulec. Przypomina on swoim wyglądem różdżkę Harry’ego Pottera z filmowych ekranizacji, jest to więc przedmiot bezpośrednio związany z tą postacią i potwierdzający, że siódmą pozycją na wykazie powinien być właśnie darzony ogromną sympatią czarodziej.

Odpowiednik węża Nagini też jest, znajdziemy go przed domkiem, gdzie ukryto easter egga.

Na koniec warto dodać, że nie horkruksy nie są jedynym easter eggiem w grze Assassin’s Creed: Valhalla, który jest bezpośrednim nawiązaniem do twórczości brytyjskiej pisarki, J.K. Rowling. Pomysłodawczyni przygód Harry’ego Pottera w produkcie studia Ubisoft Montreal dorobiła się również nawiązania do książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, która ujrzała światło dzienne w 2001 roku. Tym razem odniesienie jest nieco mniejsze, bo dotyczy pergaminów kupowanych w Kruczej Przystani, naszej bazie wypadowej w Valhalli. Dokument o nazwie Fantastyczne ryby i jak je znaleźć został podzielony na kilka części, a pozwala on namierzyć interesujące nas ryby we wszystkich krainach zwiedzanych przez Eivor. Dowód znajdziecie na zamieszczonym niżej obrazku.