Autor Among Us pokazał, jak tworzył postać głównego bohatera gry

Oszałamiająca popularność gry Among Us, którą ta notuje od kilku tygodni, zachęciła deweloperów ze studia Innersloth do dzielenia się różnymi ciekawostkami na jej temat. Bryluje w tym zwłaszcza Marcus Bromander, lepiej znany pod pseudonimami Puff i Puffballs United. Amerykański grafik, animator i projektant w jednej osobie, publikuje na swoim profilu twitterowym interesujące rzeczy, a jedna z nich przykuła naszą szczególną uwagę.

7 października 2020 roku Marcus wygrzebał z archiwów i udostępnił w sieci ilustrację prezentującą różne propozycje na wygląd załoganta (ang. crewmate), czyli głównego bohatera gry Among Us. Deweloper wyznał, że jest to jedyna grafika koncepcyjna dotycząca tej postaci, jaka kiedykolwiek powstała, a to z kolei oznacza, że amerykańskie studio bardzo szybko doszło do porozumienia w tej sprawie. Oprócz doskonale znanego ludka z plecakiem, Bromander zaproponował tak naprawdę tylko dwa mocno różniące się od niego projekty, przy czym oba nie były dalej rozwijane. Najwyraźniej uznał, że nie były one tak dobre, jak ten finalny.

Szybko poszło.

Gry studia Innersloth zawsze oferowały skromną oprawę wizualną i tak jest też w przypadku Among Us. Oczywiście nie można odmówić im pewnego uroku, ale ciężko też stwierdzić, że Amerykanie specjalnie napracowali się w tej kwestii. Proces powstawania postaci załoganta w bijącym rekordy popularności hicie jest tego najlepszym dowodem.