Cztery stosy kartek – Redzi pokazali wydrukowany scenariusz gry Cyberpunk 2077

Jeden z pracowników firmy CD Projekt Red – Rafał W. Orkan – opublikował wczoraj w sieci interesujące zdjęcie. Prezentuje ono scenariusz gry Cyberpunk 2077 w formie drukowanej, a konkretnie wielkie stosy kartek, zapisane po brzegi kwestiami dialogowymi. Zostały one przygotowane z myślą o nagraniach japońskiej wersji językowej erpega i trzeba uczciwie przyznać, że ogrom materiału robi wrażenie.

Nie wiemy dokładnie, ile papieru należało zużyć, żeby zapisać to wszystko, jednak Orkan, pełniący w Redach funkcję pisarza, udzielił kilku dodatkowych informacji w komentarzach. Przede wszystkim Polak jest zaskoczony tym, że w dzisiejszych czasach materiał trzeba było w ogóle drukować, ale najwyraźniej aktorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni wolą pracować właśnie w taki sposób – czytając swoje kwestie bezpośrednio z kartek. Deweloper Cyberpunka 2077 podkreślił również, że jest to ostateczna wersja scenariusza, a samego pisania było znacznie, znacznie więcej. Orkan dodał również, że gra zawiera więcej znaków niż kompletna wersja Wiedźmina 3, czyli podstawka wraz z dodatkami. Firma CD Projekt Red nigdy oficjalnie nie ujawniła tej liczby w kontekście Dzikiego Gonu, ale nasze ostrożne szacunki zakładają, że w poprzedniej produkcji studia jest około 70 tysięcy linii dialogowych.

Zdjęcie Orkana – kwestie dialogowe Cyberpunka 2077 przygotowane dla Japończyków.

Sterta papieru – jak już wspomnieliśmy na początku – robi wrażenie, ale wydaje nam się, że Cyberpunkowi daleko w tej kwestii do gry Kingdom Come: Deliverance. Czeskie studio Warhorse również zaprezentowało swego czasu scenariusz gry w formie drukowanej, więc możecie dokonać bezpośredniego porównania obu stosów.

Scenariusz gry Kingdom Come: Deliverance