Impostor w Among Us odchodzi na planecie Polus tak, jak zrobił to Terminator

Deweloperzy ze studia InnerSloth nie byli przygotowani na eksplozję popularności gry Among Us, która w listopadzie 2018 roku przeszła w zasadzie bez większego echa, a obecnie cieszy się niesamowitym wręcz wzięciem. Z tego też względu do czasu wydania konkretnej aktualizacji, sympatycy tej produkcji muszą zadowolić się skromną liczbą map. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy na nich różnych interesujących rzeczy, np. easter eggów. Tych ostatnich jest akurat całkiem sporo i właśnie jednemu z nich chcemy teraz poświęcić odrobinę miejsca.

Rzecz dotyczy stacji badawczej Polus, położonej na planecie o tej samej nazwie. Jest to największa z trzech dotychczas udostępnionych map i zdaniem wielu fanów, najlepsza. Easter egg związany jest ze sceną egzekucji towarzyszy niedoli, a konkretnie tych najbardziej nikczemnych nicponi w grupie, czyli Impostorów.

Kiedy ktoś skorzysta z opcji publicznego głosowania, wszyscy pozostali przy życiu gracze mają szansę oskarżyć tę osobę, która ich zdaniem jest czarną owcą. Człowiek z największą liczbę negatywnych głosów trafia na Polus do krateru z lawą, gdzie automatycznie kończy swój żywot. Among Us rozróżnia to, czy wskazany delikwent faktycznie jest Impostorem, czy też niewinnym członkiem załogi, posłanym na niesprawiedliwą śmierć. W pierwszym przypadku gracz żegna się uniesionym kciukiem w górę, zaś w drugim otwartą dłonią. Detal ten ma znaczenie, bo właśnie tutaj ukryty jest easter egg.

Geraldo w lawie.

Jeśli oglądaliście film Terminator 2 z 1991 roku, to z pewnością pamiętacie dość wymowną scenę z końcówki Dnia sądu, gdzie grany przez Arnolda Schwarzeneggera T-800 decyduje się zjechać do kadzi ze stopioną stalą. Chwilę przed nieuchronną śmiercią maszyny, ta próbuje jeszcze pokazać pozostałym przy życiu bohaterom, że wszystko jest w porządku i wykonuje gest uniesionego kciuka w górę. Tutaj jest podobnie. Co prawda, w Among Us kadzi nie ma, ale wulkaniczna magma pełni identyczną funkcję. Konkludując, Impostor zachowuje się dokładnie tak samo, jak wspomniany terminator.

Na koniec dodamy, że easter egg z wyciągniętym kciukiem w górę, gdy postać kończyła żywot w lawie, pojawiał się już wcześniej w innych grach. Najbardziej jaskrawym przykładem są oczywiście dwie ostatnie odsłony serii Doom.