Remake Mafii zawiera polski akcent

W ostatecznej edycji Mafii znajdują się tylko dwie stacje radiowe, ale gracze lubiący spędzać czas w samochodzie nie powinni narzekać na nudny repertuar, zwłaszcza, że prezentowaniu muzyki z epoki lat trzydziestych towarzyszy sporo reklam, komunikatów oraz innych przerywników. Czeski oddział studia Hangar 13 mocno przyłożył się w tej kwestii, bo remake zawiera aż 66 minut tego typu nagrań. Co ciekawe, wśród nich znalazło się też miejsce na pewien drobny, polski akcent.

Tym akcentem jest reklama polskiej wódki z segmentu premium, która w grze Mafia: Edycja Ostateczna nosi nazwę „Polska dolina”. Możemy się z niej dowiedzieć, że trunek ma nie tylko wyrazisty, ale też łagodny smak, a do Stanów Zjednoczonych importuje się go bezpośrednio z Krakowa. Niestety, na razie nie wiemy, czy płyn istnieje również w formie graficznej. Następnym razem, kiedy będziemy zwiedzać Lost Heaven, baczniej przyjrzymy się butelkom stanowiącym wyposażenie restauracji i barów.

Reklama polskiej wódki w Mafii.

Jeśli dziwi Was, że wysokoprocentowy specjał jest reklamowany w grze, której akcja została osadzona w epoce prohibicji, to spieszymy z wyjaśnieniami. Zakaz produkcji, transportu i sprzedaży alkoholu w Stanach Zjednoczonych obowiązywał od 1919 do 1933 roku. Część fabuły Mafii faktycznie mieści się w tym okresie, ale ostatnie misje kampanii rozgrywają się już kilka lat po uchyleniu obostrzeń. Wspomnianą reklamę można usłyszeć właśnie wtedy, a nie na początku gry, kiedy byłoby to po prostu niestosowne. Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować Michałowi, który na polską wódkę zwrócił naszą uwagę.