Remake Mafii pozwala wejść na stację kolejki, bo jego autorzy zapomnieli umieścić niewidzialnej ściany

Fani gry Mafia: The City of Lost Heaven z niezadowoleniem przyjęli fakt, że w jej remake’u nie można korzystać z transportu publicznego. Tommy nie potrafi wsiąść do przemierzających miasto tramwajów, nie jest też w stanie wejść na żadną stację kolejki nadziemnej, bo wszystkie wejścia zostały zamknięte na cztery spusty. Istnieje jednak stacja, która pozwala dostać się na peron bez najmniejszych problemów, bo deweloperzy ze studia Hangar 13 najwyraźniej zapomnieli umieścić w kluczowym miejscu niewidzialnej ściany.

Wspomniana stacja znajduje się tuż obok baru Salieriego, a więc bardzo blisko punktu startowego w trybie jazdy swobodnej. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku pozostałych przystanków kolejki, wejście do niej jest zablokowane, ale Tommy może po prostu wdrapać się na schody przez barierkę. Kiedy ta sztuka nam się uda, możemy swobodnie wejść na górę i przyjrzeć się samym pociągom.

Te zatrzymują się obowiązkowo na stacjach (wykorzystywane do tego celu są oba perony), a maszyniści wpuszczają i wypuszczają pasażerów. Tommy nie jest w stanie wejść do wagonu, bo dostępu do składu broni niewidzialna ściana, ale i ten mankament da się obejść, wykorzystując do tego celu mody. Widać ewidentnie, że kolejka miała być pierwotnie zaimplementowana, ale na sfinalizowanie całego modułu musiało zabraknąć czasu. Świadczą o tym liczne niedoróbki w kwestii obsługi pasażerów, którzy nie wykazują chęci opuszczenia stacji po wyjściu na zewnątrz. Zdarza się też, że ludzie na peronach materializują się w powietrzu. Najwyraźniej stacje miały wyglądać na żywe, mimo że w edycji ostatecznej Mafii są one poza zasięgiem gracza.

Jeśli zabijemy maszynistę, pociąg nie odjedzie ze stacji. Policją nie trzeba się przejmować, bo żaden stróż prawa nie jest w stanie wejść na peron.

Ciekawostkę stanowi też inny fakt. Tommy mógłby mieć wpływ na to, czy pociąg w ogóle odjedzie z peronu, bo przy odrobinie starań da się zabić maszynistę z dowolnej pukawki. Jeśli pokusimy się o takie morderstwo, dalsza podróż składu okaże się niemożliwa. Kierujący kolejką po śmierci nie zamknie drzwi i nie uda się na kolejną stację.

Poniżej znajduje się film, który w szczegółach pokazuje, jak dostać się na wspomnianą stację, a także resztę opisanych wyżej rzeczy.

Podoba Ci się remake gry Mafii, czyli jej tzw. Edycja ostateczna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...