Remake Mafii pozwala Tommy’emu odwiedzić grób przyjaciela

Ogrywając remake gry Mafia przed jego faktyczną premierą, nie omieszkaliśmy przyjrzeć się bliżej trybowi swobodnej jazdy, który w ostatecznej edycji starego hitu pozwala bez przeszkód zwiedzać Lost Heaven. Jednym z obowiązkowych przystanków na mapie miasta był cmentarz, gdzie kampania zabiera nas tylko raz, na czas pogrzebu. Chcieliśmy sprawdzić czy deweloperzy pomyśleli o tym, żeby umieścić na nim groby pochowanych wcześniej osób i cóż, nie zawiedliśmy się!

UWAGA NA SPOJLERY Z MISJI OMERTÀ

W rozdziale „Omertà”, czyli jedenastej misji kampanii fabularnej, Tommy dostaje zlecenie odzyskania ksiąg rachunkowych, które w niepowołanych rękach mogłyby doprowadzić do upadku cały gang. Szybko okazuje się, że za ich kradzieżą stoi Frank Colletti, consigliere rodziny Salierich i jednocześnie najbliższy współpracownik Dona. Nasz bohater śledzi eskortowanego przez wrogów przyjaciela, wskutek czego dociera na położonego za miastem lotniska. Tam Tommy podejmuje jedną z najbardziej brzemiennych dla jego dalszych losów decyzję. Wbrew zaleceniom herszta bandy, daruje życie Frankowi i pozwala mu odlecieć wraz z żoną i córką do Europy. Rozdział wieńczy sfingowany pogrzeb, w którym uczestniczy cała mafijna rodzina, a nawet Don Morello – główny rywal Salierich w Lost Heaven.

Cmentarz, gdzie „pochowano” Collettich znajduje się w dzielnicy Oakwood i dość łatwo go znaleźć, bo jest oznaczony unikatową nazwą na mapie miasta. Kiedy dotrzemy na miejsce w trybie swobodnej jazdy, na jego środku znajdziemy trzy wyraźnie wyróżniające się nagrobki z nazwiskiem byłego consigliere. W środkowym powinien znajdować się Frank, a w pozostałych najważniejsze kobiety jego życia, choć oczywiście wiemy, że tak nie jest. Inna sprawa, że i tak nie bylibyśmy w stanie tego sprawdzić, nawet gdybyśmy chcieli.

Ciekawostkę stanowi też fakt, że wspomnianych mogił nie znajdziemy na cmentarzu przed ukończeniem misji „Omertà”. Jeśli urwiemy się na przejażdżkę w jednym z wcześniejszych rozdziałów i odwiedzimy cmentarz, to ten sam placyk będzie pusty. Dbałość o detale to podstawa, miło więc, że deweloperzy o tym pomyśleli. Na koniec prezentujemy Wam film, w którym można zobaczyć omawiany szczegół.