Wątek współczesny w Assassin’s Creed był niezbędny – twierdzi twórca cyklu

Czy gry z serii Assassin’s Creed potrzebują wątku współczesnego? Choć my osobiście uważamy, że odpowiedź na to pytanie powinna być twierdząca, to jednak sporo miłośników tego cyklu nie podziela takiej opinii. Zdaniem wielu fanów, epizody w teraźniejszości są jedynie niepotrzebnym i na ogół nudnym zapychaczem, który należy zmęczyć, żeby ponownie zatopić się w tym, co saga o skrytobójcach robi najlepiej. Zupełnie inaczej na tę kwestię patrzy Patrice Désilets, czyli pomysłodawca popularnej serii, który dowodził zespołem deweloperów „jedynki”, „dwójki” oraz – w mniejszym stopniu – Broterhooda.

W jednej ze swoich wypowiedzi Désilets podkreślił, że pomieszanie historii ze współczesnością było mu potrzebne by nadać działaniom skrytobójców większego kontekstu i by umiejscowić historię Altaïra oraz kolejnych bohaterów serii w ramach wydarzeń ważniejszych od nich samych. Poza tym, spięcie fabuły kolejnych gier wątkiem w teraźniejszości przypadło do gustu samemu Ubisoftowi, który zobaczył w takim podejściu okazję na stworzenie serii – wystarczyło, by kolejne produkty spiąć ze sobą postacią Desmonda (czy później już tylko samym Animusem/Helixem) i już można do woli skakać pomiędzy epokami oraz postaciami, wydając każdego roku nowy tytuł.

We wspomnianym programie Désilets odniósł się także bezpośrednio do zarzutów dotyczących współczesności i uznał reakcję graczy za wyjątkowo zaskakującą, podkreślając, że Assassin’s Creed składa się właśnie z mieszaniny wątków teraźniejszych z historią, a gdyby ich nie było – flagowa seria Ubisoftu nie byłaby tym samym. Jego słowa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, kiedy Desmond został z serii bezpowrotnie usunięty. Francuski koncern nie był w stanie nadać fabule sensownego kierunku i dopiero pojawienie się Layli Hassan wrzuciło nowy bieg, mimo że bohaterka mocno ustępuje Milesowi i nie jest to nasza odosobniona opinia.

A jak Wy zapatrujecie się na słowa pomysłodawcy serii Assassin’s Creed? Czy Waszym zdaniem wątek współczesny w tym cyklu jest w ogóle potrzebny. Chętnie poznamy Wasze zdanie, więc weźcie udział w zamieszczonej niżej ankiecie!

Czy gry z serii Assassin's Creed potrzebują wątku współczesnego?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...