Można już posłuchać motywu przewodniego z gry Assassin’s Creed: Valhalla

Firma Ubisoft najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że muzyka z gry Assassin’s Creed: Valhalla będzie jednym z jej największych atutów, dlatego chętnie zgadza się na publikację utworów z soundtracku, które normalnie usłyszelibyśmy dopiero w dniu premiery tej produkcji. Pierwsze siedem kawałków weszło w skład minialbumu Out of the North, a ten został udostępniony w sieci 17 lipca. Już jutro pojawi się kolejne wydawnictwo tego typu (tym razem będzie ono nosić tytuł The Ravens Saga), znów zawierające siedem kompozycji. Wydaniem tych płyt zajmuje się wytwórnia Lakeshore Records i to właśnie dzięki niej możemy już dziś posłuchać jednego z nowych numerów. Jest nim motyw przewodni, który ubarwi menu główne Valhalli.

W powstaniu motywu przewodniego partycypował cały dream team. Sarah Schachner i Jesper Kyd przygotowali wspólnie warstwę muzyczną, a Einar Selvik z zespołu Wardruna ubarwił ją swoimi nietuzinkowymi wokalami. Zaprezentowany niżej utwór – ku naszemu zaskoczeniu – nie nawiązuje wyraźnie do asasynowego hymnu, czyli Ezio’s Family, ale i tak brzmi fantastycznie. Niewykluczone, że najbardziej znany kawałek z serii Assassin’s Creed doczeka się wikińskiej przeróbki, ale na razie pewności co do tego nie mamy.

Już jutro, czyli w piątek, będzie można posłuchać kompletnej EP-ki The Ravens Saga. W jej skład wejdzie siedem utworów. Oprócz tego powyższego, dostaniemy też dwie solowe kompozycje Jesper Kyda, tyle samo kawałków pani Schachner i również dwie pieśni Einara Selvika. Cieszy zwłaszcza ta ostatnia wiadomość, bo jeszcze niedawno podejrzewaliśmy, że wkład sympatycznego Norwega w soundtrack będzie raczej znikomy. Wszystko wskazuje jednak na to, że stanie się dokładnie odwrotnie. Minialbum zostanie udostępniony we wszystkich popularnych platformach streamingowych.