Autorzy remake’u Mafii pokazali mapę miasta – są istotne różnice

Deweloperzy ostatecznej edycji gry Mafia, czyli de facto remake’u pierwszej odsłony kultowego w Polsce cyklu, zaprezentowali mapę miasta Lost Heaven, które będziemy zwiedzać już we wrześniu w butach Tommy’ego Angelo, głównego bohatera tej produkcji. Już na pierwszy rzut oka widać, że dostępny obszar został nieco powiększony w stosunku do pierwowzoru, zwłaszcza w jego północnej części, gdzie dominują tereny wiejskie.

Oczywiście te ostatnie były również dostępne w oryginalnej Mafii – wystarczy przypomnieć sobie jedną z początkowych misji, w której udawaliśmy się do motelu Clarke’a, by zebrać haracz lub zachodnią trasę prowadzącą na tor wyścigowy Lost Heaven. Nie zmienia to jednak faktu, że w pierwowzorze w pewnym momencie pokazywany przez mapę obszar kończył się i gracz mógł podziwiać jedynie kursor poruszający się przy jej brzegu. Wszystko wskazuje na to, że w ostatecznej edycji błąd ten zostanie poprawiony. Uwagę zwraca też fakt, że wszystkie kluczowe lokacje, które odwiedzaliśmy w „jedynce”, pojawią się też w remake’u, a do nich niewątpliwie zalicza się dość istotne z punktu widzenia fabuły lotnisko. Jest to kolejny dowód na to, że nowa wersja gry nie będzie specjalnie w tym względzie odbiegać od podstawki i deweloperzy – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – zamierzają trzymać się ustalonego podziału na główne misje, tak jak w oryginalnej Mafii. To bardzo dobra wiadomość.

Co poza tym? Wprawne oko fana zauważy, że część ulic została zmodyfikowana, przez co drogi nie są odwzorowane w identyczny sposób, jak w pierwszej Mafii. Oryginalna mapa niewątpliwie była dla autorów punktem wyjścia, ale Ci postanowili dokonać tu i ówdzie niezbędnych korekt, dlatego bezpośrednie nałożenie jednego arkusza na drugi szybko wskaże nam mniej lub bardziej widoczne różnice pomiędzy obiema wersjami. Możecie to zresztą sprawdzić sami, bo dla Waszej wygody dorzuciliśmy poniżej mapę z „jedynki”. Po pobieżnym porównaniu szybko stanie się też jasne, że zmianom uległy nazwy niektórych dzielnic. Hoboken przeobraził się w Holbrook, New Ark w North Park, a Oak Hill w Beech Hill. Dlaczego wprowadzono te poprawki? Nie wiadomo.

Autorzy zapewniają, że w mieście Lost Heaven pojawi się większa liczba skrótów, które pomogą nam w ucieczce przed policją, zmieniono też niektóre cele misji, żeby gracze bardziej naturalnie zwiedzali wszystkie dostępne w grze dzielnice. Tereny wiejskie będzie można teraz przemierzać za kółkiem kiedy przyjdzie nam na to ochota, bo deweloperzy ze studia Hangar 13 zlikwidowali obecne w pierwowzorze blokady, które to uniemożliwiały. Brzmi ciekawie, nieprawdaż?

Mapę w oryginalnej (wysokiej) rozdzielczości znajdziecie w tym miejscu.