Kompozytora muzyki do The Last of Us 2 można spotkać w grze

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli twórczości Gustavo Santaolalli. Argentyński kompozytor, który tchnął życie w oprawę dźwiękową obu gier z serii The Last of Us, zaliczył drobne cameo w drugiej odsłonie, która dziś oficjalnie zadebiutowała na rynku. Jego postać możemy zobaczyć już na początku rozgrywki i to w naturalnym środowisku, bo muzyk, jak to ma zwyczaju, widziany jest w The Last of Us 2 z instrumentem w dłoniach.

Odnalezienie artysty w grze nie jest specjalnie skomplikowane. Kiedy tylko uzyskamy kontrolę nad Ellie i opuścimy jej dom w miejscowości Jackson, musimy skierować się do centrum mieściny, która znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej. Miejsce spotkania trudno przeoczyć, bo obok postaci znanego kompozytora leży jego pies. Zwierzak podejdzie do nas, kiedy tylko nas zobaczy, a siedzący z tyłu Gustavo nadal będzie brzdąkać na banjo i bujać się na krześle. Z mężczyzną nie da się wejść w żadną interakcję, więc na tym jego występ się kończy. Muzyk po prostu znajduje się w tej lokacji i to wszystko.

Podobieństwo do prawdziwego artysty jest spore, ale to nie jedyny dowód na to, że gitarzysta na bujanym krześle i Gustavo Santaolalla to jedna i ta sama osoba. Jeśli odpalimy listę płac dostępną w menu, to trafimy po kilku minutach na wykaz osób, które wzięły udział w sesjach motion capture podczas prac nad The Last of Us 2. Jak nietrudno się domyślić, Argentyńczyk został tam wpisany jako jedna z nich.

Gustavo Santaolalla

Santaolalla to oczywiście postać ważna dla serii The Last of Us, bo to właśnie on napisał muzykę do obu odsłon tego cyklu (w „dwójce” dodatkowo pomagał mu Mac Quayle), w tym charakterystyczny motyw przewodni. Pierwsza gra była tak naprawdę jego debiutem w branży elektronicznej rozrywki. Muzyk komponował wcześniej, i to sporo, ale głównie do filmów i serialów telewizyjnych. Artysta jest dwukrotnym laureatem Oscarem i – co ciekawe – obie statuetki otrzymał rok po roku. Najpierw został uhonorowany w 2005 roku za ścieżkę dźwiękową do filmu Tajemnica Brokeback Mountain, a dokładnie dwanaście miesięcy dostał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za muzykę do obrazu Babel z Cate Blanchett i Bradem Pittem w rolach głównych.