Magazyny Playboy w Mafii 2 nie powinny w ogóle istnieć

Twórcy gry Mafia 2 wpadli na doskonały pomysł, jak zachęcić graczy do uważnego rozglądania się po okolicy podczas wypełniania misji w kampanii. Rolę „znajdziek” w tej produkcji, pełniły tam oryginalne zdjęcia dziewczyn z rozkładówek magazynu Playboy. Wszystkie te fotografie pochodziły z bardzo starych numerów czasopisma, czym chciano zapewne dopasować się do klimatu epoki, w jakiej rozgrywa się fabuła gry. Nie zmienia to jednak faktu, że te popularne świerszczyki nigdy do drugiej Mafii nie powinny tak naprawdę trafić!

Szybki rzut oka na daty pokazuje bowiem, że fabuła obejmuje lata 1941-1951, tymczasem pierwszy numer pisma Playboy ukazał się dopiero w grudniu 1953 roku, 27 miesięcy po zakończeniu fabuły. Co więcej, najstarsza rozkładówka jaką odnajdujemy w Mafii 2 pochodzi z 1958 roku, a najnowsze zdjęcie to miss maja 1968. Autorzy nieco więc nagięli czasoprzestrzeń, ale chyba można im wybaczyć, skoro sprawdziło się to w ogólnym budowaniu klimatu epoki lat pięćdziesiątych. Podobna uwaga dotyczy również granych w radio przebojów, które nierzadko powstały dużo później, niż sugerowałaby to gra.

Inicjatywa zapewne związana była z jakąś umową marketingową z marką Playboy, bo okładki magazynów przewijają się również w przerywnikach filmowych (najlepszy dowód na to znajdziecie na początku artykułu), jako typowe „lokowanie produktu”. W promocję gry w 2010 roku zaangażowana była też co najmniej jedna z modelek popularnego pisma. W australijskim wydaniu Playboya ukazały się zdjęcia Sheridyn Fisher, odpowiednio stylizowane do tematyki Mafii 2.

Sheridyn Fisher dała się sfotografować w koszulce Mafii 2 na potrzeby akcji.

Na koniec warto dodać, że Króliczki Playboya jako znajdźki powróciły w trzeciej odsłonie. Tam twórcy nie mieli już zbyt dużych ograniczeń i trzeba przyznać, że tym razem wykazali się dla odmiany sporą dokładnością historyczną. Akcja Mafii 3 rozgrywa się w 1968 roku, a znajdowane rozkładówki z magazynu pochodzą z lat 1961-1968.

Czy zdjęcia gołych pań to dla Ciebie zachęta do szukania znajdziek?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...