Quiz! Wymień wszystkie rośliny znane z serii gier Wiedźmin

Po dłuższej przerwie oferujemy Wam nowy quiz, który ponownie pozwoli sprawdzić Waszą znajomość gier z serii Wiedźmin. Po bestiariuszu z „trójki” i kochankach Geralta, tym razem pytamy Was o dostępne w tym cyklu zioła, które nasz wędrowny zabójca potworów wykorzystuje do przygotowania różnego rodzaju mikstur i eliksirów.

W sumie doliczyliśmy się trzydziestu dziewięciu roślin, przy czym 89% z nich pojawia się w grze Wiedźmin 3. Jest to niewątpliwie duża pomoc dla Was, bo prawdopodobnie to właśnie „trójkę” pamiętacie najlepiej. Z tej przyczyny quiz generalnie określamy mianem łatwego, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nazwa jakiegoś zielska, które zbieraliście wielokrotnie w Dzikim Gonie, może Wam po prostu z głowy. Podpowiemy więc, że wszystkie zioła ułożone są alfabetycznie, a obok każdego z nich znajduje się wskazówka, w jakiej grze lub grach ono wystąpiło. Przy okazji informujemy również, że większość nazw zostanie zaliczona, jeśli podacie jej skrócona wersję. Przykładowo, zamiast podawać odpowiedź „Płatki chwasta”, wystarczy samo „chwast”.

Zanim opiszemy dokładne zasady działania zamieszczonego niżej quizu, polecamy Waszej uwadze również wcześniejsze zabawy tego typu. Do tej pory przygotowaliśmy trzy zadania:

JAK DZIAŁA TEN QUIZ?

Test zostaje uruchomiony po wciśnięciu zielonego przycisku „Play” i w tym samym momencie zaczyna być odmierzany czas (na wytypowanie wszystkich poprawnych haseł dajemy Wam aż 15 minut). Odpowiedzi należy wpisywać ręcznie w pole „Enter answer”, przy czym pamiętajcie, że hasła nie trzeba w żaden sposób potwierdzać. Jeśli nazwa rośliny pokrywa się z tym, które znajduje się na liście, to automatycznie zostanie one ujawniona, a na Waszym koncie pojawi się punkt. Jeżeli nie przychodzi Wam do głowy żadna odpowiedź i zechcecie wypełnić pozostałe pola, to po prostu kliknijcie na napis „Give Up” pod licznikiem czasu. Test honoruje różne odpowiedzi, w wielu przypadkach wystarczy podać skróconą wersję nazwy zioła. Miłej zabawy!