Prince of Persia: Redemption – co wiemy o anulowanej grze Ubisoftu?

Fani serii gier Prince of Persia przeżyli wczoraj spory szok, kiedy jeden z jej fanów przypadkowo odkrył w serwisie YouTube interesujący film. Przedstawia on fragment rozgrywki z produkcji noszącej podtytuł Redemption, która prawdopodobnie miała stać się kolejną, pełnoprawną odsłoną tego cyklu. Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim okazało się to, że materiał został wrzucony do sieci 1 marca 2012 roku. Przez osiem lat nie wzbudził on praktycznie żadnego zainteresowania i na dobrą sprawę nikt nie wiedział o jego istnieniu.

Informacja o odnalezieniu materiału sprawiła, że na jego temat wypowiedzieli się ludzie świadomi istnienia tego projektu. Jonathan Cooper, który przez trzy lata pracował w studiu Ubisoft Montreal, zdradził wczoraj, że wspomnianą animację stworzył zespół pod przewodnictwem Khai Nguyena (reżysera animacji w grze For Honor), a film jest tzw. target renderem. Nie przedstawia on więc rzeczywistej rozgrywki – stanowi jedynie wzór tego, do czego powinni dążyć właściwi deweloperzy. Tego typu materiały nie są w branży elektronicznej rozrywki niczym nadzwyczajnym. Sam Ubisoft tworzył ich sporo, a jednym z najbardziej jaskrawych przykładów jest target render z Assassin’s Creed III, o którym szerzej pisaliśmy w innym artykule.

Wstępne prace nad grą prowadzono od kwietnia 2010 roku przez okrągły rok i właśnie wtedy powstał zaprezentowany wyżej film. Profil Christophe’a Prélota na serwisie LinkedIn informuje nas, że anulowana odsłona serii Prince of Persia miała być docelowo stworzona na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, a także pecety. Można śmiało założyć, że deweloperzy wykorzystaliby do produkcji silnik Anvil, który został sprawdzony w pierwszych dwóch odsłonach serii Assassin’s Creed.

Projekt został oczywiście anulowany, ale pomysły w nim przedstawione zostały odświeżone wiele lat później. Dobrym przykładem jest grubas, z którym Książę walczy na początku materiału. Podobnie wyglądający przeciwnik pojawił się w grze For Honor, a konkretnie w ograniczonym czasowo wydarzeniu Blades of Persia, który trwał od 12 marca do 2 kwietnia 2020 roku. Wspomnianego piaskowego stwora znajdziecie na obrazku poniżej.

Grubas z Redemption w evencie Blades of Persia.

Film z Prince of Persia: Redemption jest dowodem na to, że mimo ogromnego sukcesu serii Assassin’s Creed, Ubisoft nie zaprzestał prób stworzenia kolejnych przygód Księcia. Nie zmienia to faktu, że te na razie zakończyły się fiaskiem. Ostatnia pełnoprawna odsłona cyklu – Prince of Persia: Zapomniane Piaski – trafiła do sprzedaży 18 maja 2010 roku. Za niespełna dwa tygodnie będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę jej premiery.

Sprawy z pewnością nie ułatwia fakt, że Prince of Persia nie jest własnością Ubisoftu. Choć to francuski koncern stworzył najbardziej popularne gry z tej serii, to prawa do marki wciąż trzyma w garści Jordan Mechner – pomysłodawca i twórca pierwszej odsłony tego cyklu.

Chciałbyś, żeby Ubisoft wrócił do serii Prince of Persia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...