Tablica ostrzegawcza z gry SnowRunner istnieje naprawdę i związana jest z interesującym wypadkiem

Podobnie jak to miało miejsce w grze MudRunner, również w wydanym kilka dni temu SnowRunnerze można natknąć się na interesującego easter egga. Jest nim żółta tablica ostrzegawcza, która informuje wszystkich kierowców, żeby „byli oni przygotowani na nieoczekiwane”. W obu wspomnianych wyżej produkcjach często widujemy ją w miejscach, gdzie bezpieczna, asfaltowa droga zamienia się w festiwal błota, kamieni oraz innych atrakcji potrafiących skutecznie unieruchomić nasz pojazd.

O ile sam wydźwięk ostrzeżenia powinien być dla każdego posiadacza gry jasny i klarowny, tak nie wszyscy muszą zdawać sobie sprawę, że deweloperzy ze studia Saber Interactive nie wzięli sobie tej tablicy z Księżyca. Identyczny znak istnieje w rzeczywistości, choć próżno szukać go w kodeksie drogowym. Popularność zyskał dzięki nietypowemu wypadkowi, do którego doszło 46 lat temu w Kanadzie.

Zdjęcie wykonane przez Willa Shanka w lipcu 1976 roku.

Wydarzenie miało miejsce w 1974 roku na wyspie Vancouver, na długiej i krętej szosie łączącej osadę Holberg z miasteczkiem Port Hardy. Jeden z tamtejszych mieszkańców zmierzał w kierunku tej pierwszej wsi, kiedy jego samochód odmówił posłuszeństwa. Mężczyzna postanowił zostawić pojazd na poboczu, żeby nikomu nie wadziło, a następnie kontynuował podróż innym sposobem, prawdopodobnie stopem. Do porzuconego auta wrócił dopiero po tygodniu i szybko przekonał się, że jego wyprawa była bezcelowa. Wóz został przygnieciony olbrzymią kłodą drzewa, która pechowo spadła na niego w trakcie transportu drewna lub podczas prowadzonej na tym terenie wycince lasu.

W 1987 roku zespół Evergreen Classic Jazz Band wrzucił zdjęcie wraku na okładkę swojej debiutanckiej płyty.

Kłody nigdy nie usunięto, podobnie zresztą jak i samego wraku zmiażdżonego samochodu. Nieznany do dziś człowiek ozdobił nietypowy pomnik tablicą z opisanym na początku niniejszego artykułu hasłem. Musiało się to stać zresztą niedługo po samym wypadku, bo już w 1976 roku Will Shank wykonał zdjęcie przedstawiające kłodę, samochód i żółty znak, które bez problemu da się znaleźć w Internecie.

Jeśli kiedykolwiek będziecie odwiedzać miasto Vancouver, możecie pokusić się o wycieczkę w niedostępne tereny tak samo nazwanej wyspy. Czas nie gra roli, bo nie wydaje nam się, żeby ktoś pokusił się o usunięcie wraku, skoro nikt nie raczył tego zrobić przez prawie pięćdziesiąt lat.