Quiz! Wymień wszystkie miasta zwiedzane w Animusie w serii Assassin’s Creed!

Po dwóch bardzo popularnych testach wiedzy z serii gier Wiedźmin, proponujemy Wam kolejną zabawę tego typu, tym razem związaną bezpośrednio z marką Assassin’s Creed. Postanowiliśmy poprosić Was o wymienienie wszystkich miast, które mogliśmy zwiedzać w Animusie w każdej dużej odsłonie tego cyklu. Zanim zabierzecie się do roboty, koniecznie przeczytajcie jednak to, co mamy Wam do przekazania w kolejnym akapicie.

O ile wybór miast w pierwszych odcinkach opowieści o asasynach i templariuszach nie był specjalnie trudny, tak ostatnie produkcje z nazwą Assassin’s Creed w tytule okazały się w tej kwestii prawdziwym utrapieniem. Po głębszym zastanowieniu uznaliśmy, że w przypadku największych odsłon, a więc Rogue, Black Flag, Origins i Odyssey, wybierzemy tylko te lokacje, które w samych grach ikoną „miasto” zostały oznaczone i jednocześnie odrzucimy te propozycje, które miastem nie są (świetnym przykładem jest Anticosti w Rogue). Pozwoliło to odchudzić i tak bogatą listę do blisko siedemdziesięciu typów. Jednocześnie nie wzięliśmy pod uwagę żadnych miast z wątku współczesnego, np. Londynu w Assassin’s Creed: Odyssey. Jeśli uważacie, że to błąd, dajcie nam znać w komentarzach na naszym profilu facebookowym. Być może uzbroimy quiz również i o te pozycje.

Mimo że zadanie przygotowywaliśmy z dużą starannością, nie jest wykluczone, że zawiera ono jakieś błędy. W takim przypadku również prosimy o komentarz, a my poprawimy, co trzeba.

JAK DZIAŁA TEN QUIZ?

Test zostanie uruchomiony po naciśnięciu zielonego przycisku „Play” i w tym momencie zaczyna być odmierzany czas (na wytypowanie wszystkich poprawnych haseł daliśmy Wam maksymalnie 20 minut). Odpowiedzi trzeba wpisać ręcznie w pole „Enter answer”, przy czym pamiętajcie, że hasła nie trzeba potwierdzać. Jeśli nazwa miasta pokryje się z tym, które znajduje się na liście, to automatycznie zostanie one ujawnione, a na Waszym koncie pojawi się punkt. Jeżeli nie macie już pomysłów na kolejne odpowiedzi i będziecie chcieli zobaczyć wpisy w pustych polaach, to po prostu kliknijcie na napis „Give Up” pod licznikiem czasu. Test honoruje nazwy miast zapisane w różnych językach (przede wszystkim polskim i angielskim). W kilku przypadkach zaszyliśmy też różne ułatwienia przy wpisywaniu, kiedy dana nazwa jest dość skomplikowane i łatwo popełnić w nim błąd. Powodzenia!