Usunięty list z Wiedźmina 3 dowodzi, że Palmerin kontynuował romans z sukkubem

Choć mają ogon, rogi i kopyta, wielu mężczyzn odczuwa do nich autentyczną słabość i trudno im się dziwić. Sukkuby – bo o nich mowa – to w uniwersum Wiedźmina „boginie seksu”, które są wyśmienitymi kochankami i nawet perspektywa wyssania sił witalnych nie powstrzymuje potencjalnych ofiar od kontaktu z tymi hybrydami. Jak już się zapewne domyślacie, niniejsza ciekawostka poświęcona będzie sukkubom, a konkretnie jednej przedstawicielce tej rasy, która nie tylko zaznaczyła swoją obecność w książce Sapkowskiego, ale przy odrobinie szczęścia mogła też zagościć w drugim dodatku do Wiedźmina 3, czyli Krwi i winie.

Żeby zrozumieć, o co dokładnie chodzi, musimy cofnąć się do 1999 roku, gdy do polskich księgarni trafiła książka Pani Jeziora Andrzeja Sapkowskiego, czyli ostatni tom tzw. wiedźmińskiej sagi. Kiedy Geralt z Rivii próbował zabić czas w księstwie Toussaint, jego przywódczyni – Anna Henrietta – poprosiła wędrownego zabójcę potworów o pozbycie się sukkuba, który zdaniem miejscowych dziewek sprowadzał ich mężów na złą drogę. Nieoczekiwanie w obronie stwora stanęli baron Palmerin de Launfal oraz Regis, i to właśnie oni wyperswadowali wiedźminowi wykonanie zlecenia w typowy (czyt. krwawy) dla niego sposób. Nie wchodząc w większe szczegóły, powiemy jedynie tyle, że sukkubowi ostatecznie nie spadł włos z głowy, choć problem – głównie dzięki wampirowi – został rozwiązany. W toku śledztwa Geralt dowiedział się również, że obaj wymienieni wyżej panowie romansowali z rogatą panią w najlepsze.

Z racji tego, że zarówno Palmerin, jak i Regis występują w drugim dodatku do Wiedźmina 3, opowieść o Krwi i winie stała się doskonałą okazją, żeby do historii z sukkubem nawiązać. O tym, że taki plan był faktycznie brany pod uwagę, świadczy ukryty w plikach rozszerzenia list, który ostatecznie do gry nie trafił. Poniżej znajdziecie jego treść:

List dość jasno wskazuje, że sukkub nie tylko nie zrezygnował z romansu z Pączusiem Palmerinem, ale ma też świadomość powrotu Geralta do Toussaint, czyli swojego niedoszłego oprawcy. Równie ciekawą kwestią jest również podpis „Twoja Natanis”. W książce Sapkowskiego imię stwora nigdy formalnie nie pada, więc studio CD Projekt Red postanowiło wymyślić na potrzeby dodatku swoje, mimo że nigdy – poza tym świstkiem, rzecz jasna – nie zostało one użyte.

Na naszej stronie znajdują się dwa quizy poświęcone serii gier Wiedźmin, w których możecie sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zarówno występujących w nich potworów, jak i kochanek (tak, jedną z „kobiet”, z którą spółkował Don Geraldo, jest sukkub). Linki poniżej:

Czy potrafisz wymienić wszystkie potwory z Wiedźmina 3?
Czy potrafisz wymienić wszystkie kochani z serii gier Wiedźmin?

Zapytaliśmy zaprzyjaźnionych deweloperów, czy wątek sukkuba miał zostać uwzględniony w drugim dodatku do Dzikiego Gonu i uzyskaliśmy potwierdzenie, że faktycznie rozważano taki plan, ale z różnych powodów nie został on zrealizowany. Bardziej szczegółowych informacji Wam, niestety, nie udzielimy, bo wspomniani autorzy odmówili jakichkolwiek komentarzy na ten temat. Szkoda, bo nawiązanie to mogło mieć ciekawe następstwa i zapewne przysłużyłoby się procesowi budowania postaci, zwłaszcza w przypadku do bólu sztywnego Palmerina.

Na koniec dodamy, że posiadacze pecetów mogą sztucznie umieścić zaprezentowany wyżej list w ekwipunku Geralta, przywołując go komendą additem(„sq701_palmerin_note”).