Tyranów dwóch – fan gry Doom Eternal odkrył bardzo trudne starcie z demonami

Misja „Supergniazdo juchy” w grze Doom Eternal z dnia na dzień staje się najciekawszą mapą w tej strzelaninie, przynajmniej pod względem sekretów. Zaledwie kilka dni temu wspominaliśmy Wam o hołdzie, jaki deweloperzy ze studia id Software złożyli na tej mapie zmarłemu youtuberowi, a już dziś możemy opisać kolejną niespodziankę, choć nieco innego kalibru. Jeden z fanów shootera (użytkownik Reddita o ksywie PapaRacing) dość nieoczekiwanie odkrył, że przed opuszczeniem tego poziomu można stoczyć dodatkową walkę z dwoma bardzo silnymi przeciwnikami, o ile spełni się określone warunki.

Do starcia może dojść na samym końcu pobytu w gnieździe, bo sekret wymaga odnalezienia trzech kolorowych kluczy. Kiedy te trafią już do naszego ekwipunku (spokojnie, nie trzeba ich wkładać do zamków), możemy udać się na poszukiwanie trzech urodzinowych balonów, które znajdują się w różnych zakamarkach tej samej areny. Moglibyśmy w tym miejscu dokładnie opisać Wam, gdzie należy zajrzeć, ale lepiej tę funkcję spełni zamieszczony niżej film.

Zniszczenie wszystkich trzech balonów sprawi, że na półce skalnej poniżej bramy pojawi się urodzinowy tort, a na nim umieszczony zostanie power-up, oferujący bonus w postaci dodatkowych punktów zdrowia i pancerza. Jest to dość istotny element układanki, bo właśnie po wzięciu doładowania, tuż obok bramy zmaterializują się dwa Tyrany, czyli odpowiedniki Cyberdemonów z poprzednich odsłon serii. Walka na tym etapie gry z tak mocnymi przeciwnikami może być prawdziwą drogą przez mękę, zwłaszcza, że najmocniejszą pukawką w zestawie jest karabin maszynowy. W normalnym przebiegu kampanii Tyran debiutuje dopiero w Nekravolu, więc na brak wrażeń nie powinniście narzekać.

Uwaga! Jeśli jakimś cudem nie będziesz w stanie zniszczyć balonów żadną bronią, to najprawdopodobniej zostałeś ofiarą buga. Żeby go pokonać, wystarczy wczytać grę od ostatniego punktu kontrolnego. Po tej operacji wszystko powinno być w porządku.

Co do samej walki, to możemy Wam życzyć tylko powodzenia. Jeśli potrzebujecie rady, jak Tyranów pokonać, to możecie skorzystać z zabawnej wskazówki udzielonej przez samych deweloperów, której niedawno również poświęciliśmy odrobinę miejsca.