W Doom Eternal demony zniszczyły również siedzibę firmy id Software

Deweloperzy gry Doom Eternal postanowili umieścić w swoim najnowszym dziele easter egga, który jest z nimi bezpośrednio związany. Wybór padł na budynek, będący siedzibą ich firmy i miejscem, gdzie strzelanina de facto powstawała przez kilka ostatnich lat. Autorzy poczynili starania, aby przygotowana przez nich niespodzianka została zauważona, ale i tak jej formalnego odkrycia fani dokonali dopiero tydzień po premierze shootera.

Siedziba studia jest jednym z budynków, który zdobi panoramę miasta w ostatnim etapie kampanii, czyli w „Ostatnim grzechu”. Normalnie nie można się do niego dostać, ale stosunkowo łatwo ją wypatrzeć, podziwiając scenerię pomiędzy kolejnymi walkami. Biurowiec zlokalizowany jest nieopodal wieżowca zmyślonej firmy Iris, do którego musimy dotrzeć po pierwszej, większej walce na arenie.

Siedziba firmy id Software w grze Doom Eternal.

Sama konstrukcja jest dość wierną repliką prawdziwego budynku, który stoi na obrzeżach amerykańskiego miasta Dallas, w dzielnicy Richardson. Deweloperzy pokusili się o odtworzenie całej frontowej elewacji, włączając w to charakterystyczne kolumny w jej dolnej części. Obok biurowca znajduje się wykonany z kamienia szyld, na którym umieszczono logotyp firmy id Software. Identyczny obiekt istnieje też w rzeczywistości, co potwierdza zamieszczone niżej zdjęcie.

Tak budynek ten prezentuje się w rzeczywistości.

Firma id Software zainaugurowała działalność 1 lutego 1991 roku, a dziś znana jest przede wszystkim z tego, że to ona wymyśliła gatunek pierwszoosobowych strzelanin. Studio ma w swoim portfolio m.in. serie Doom, Wolfenstein i Quake, choć przy tej drugiej od lat już nie macza palców. Warto nadmienić, że żaden ze słynnych współzałożycieli spółki, a więc John Carmack, John Romero, Tom Hall i Adrian Carmack, od dawna w niej nie pracuje.