W grze Dead Cells pojawił się sprzęt Gordona Freemana z serii Half-Life

Twórcy rewelacyjnej gry Dead Cells, która po premierze została bardzo dobrze oceniona przez krytyków (średnia ocen od 87% do 91% w zależności od platformy), przygotowali fajną niespodziankę dla fanów serii Half-Life. Najnowsza aktualizacja wprowadziła dwa nowe przedmioty, które można odnaleźć już na pierwszym poziomie zmagań. Są nimi łom – ikoniczna broń Gordona Freemana – oraz kombinezon HEV, czyli strój tego bohatera. W grze pojawił się też mały easter egg, który szerzej opiszemy poniżej.

Zmiany, jak zwykle zresztą, dotknęły najpierw wersji pecetowej, więc posiadacze konsol muszą uzbroić się w cierpliwość. Sam dodatek pojawia się w startowej lokacji i stosunkowo łatwo go namierzyć, bo obecność ukrytego pomieszczenia z fantami zwiastują zwłoki naukowca z headcrabem na głowie, czyli jednym z najbardziej znanych potworków, który pojawiał się wszystkich odsłonach serii Half-Life bez wyjątku. Kiedy wejdziemy w interakcję z trupem, nasz śmiałek powie kilka zdań odnoszących się bezpośrednio do przygód Gordona Freemana, m.in. „Jego ciało drży, jakby był półżywy” oraz „Wałęsanie się może wywołać nieprzewidziane konsekwencje”.

Gdzieś już widzieliśmy takiego pana.

W pobliżu trupa znajdziemy z kolei tunel do ukrytego pomieszczenia, gdzie leżą dwa schematy. Zarówno łom, jak i strój należy wykupić u kolekcjonera za zbieraną w grze walutę, co jest standardową praktyką w Dead Cells każdy fan będzie doskonale wiedzieć, o co chodzi. Łom jest bronią do walki w zwarciu, która ma ciekawą właściwość – uruchamia możliwość zadawania ciosów krytycznych przez 8 sekund po rozwaleniu drzwi. Kostium nie jest z kolei odpowiednikiem uniformu, który ubrał w pierwszej odsłonie Half-Life’a Gordon Freeman. Deweloperzy zaczerpnęli z niego jedynie kolory.

Nowe schematy.

Nie spodziewamy się, że easter egg kogokolwiek zachęci do zakupu tej gry, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to my Wam gorąco to polecamy. Dead Cells to jeden z najlepszych indyków, jaki można dostać w tej chwili.