W Doom Eternal usłyszymy chińskiego wokalistę, który nie doczekał premiery gry

W ubiegłym tygodniu deweloperzy gry Doom Eternal opublikowali w sieci interesujący film, w którym zaprezentowali proces rejestracji wokali do ścieżki dźwiękowej nadchodzącej wielkimi krokami strzelaniny. Mick Gordon postanowił podejść do sprawy w nietypowy sposób i do współpracy zaprosił kilkunastu muzyków metalowych, reprezentujących rozmaite podgatunki, a co za tym idzie, style. Wśród nich znalazł się też – nieżyjący już, niestety – założyciel i frontman zespołu Tengger Cavalry, Nature Ganganbaigal.

Pochodzący z Chin multiinstrumentalista rozpoczął działalność w marcu 2010 roku i przez kilka kolejnych lat działał w tym projekcie sam. Cechą wyróżniającą jego muzykę było łączenie motywów charakterystycznych dla melodyjnego death metalu z wpływami orientalnymi oraz mongolskim śpiewem gardłowym, który Ganganbaigal później mocno udoskonalał. Po wydaniu dema i trzech dużych płyt, artysta zaprosił do współpracy inne osoby. Skład – początkowo bazujący na muzykach z jego rodzinnego kraju – zmieniał się z czasem, ale nie przeszkadzało to samemu zespołowi. Przez niespełna dziesięć lat działalności, Tennger Cavalry wyprodukowało w sumie aż piętnaście albumów, a do bogatej dyskografii grupy trzeba też doliczyć liczne EP-ki, single i płyty koncertowe.

Niestety, przygoda Chińczyka z muzyką zakończyła się stosunkowo wcześnie i to w sposób najbardziej tragiczny z możliwych, bo śmiercią. 13 czerwca 2019 roku Nature Ganganbaigal został znaleziony martwy w Nowym Jorku, a jego koledzy z zespołu nigdy nie podali oficjalnej przyczyny zgonu. W chwili śmierci artysta miał dopiero 29 lat.

Nature Ganganbaigal

Nieco wcześniej, bo na początku 2019 roku, na Ganganbaigala zwrócił uwagę Mick Gordon. Muzyk został zaproszony do wzięcia udziału w nagraniach wokali do gry Doom Eternal, którymi pochodzący z Australii kompozytor zamierzał ubarwić swoją ścieżkę dźwiękową. Nature popisywał się głównie swoim gardłowym śpiewem, który wielokrotnie będzie nam towarzyszyć podczas anihilacji demonów w pełnej wersji strzelaniny.

We wspomnianym na początku materiale możemy usłyszeć nie tylko wypowiedź Ganganbaigala, ale także zachwyty nad możliwościami wokalnymi artysty, które zwerbalizował Wesley Merritt, frontman zespołu The World I Knew. Nagrania do gry Doom Eternal z udziałem Chińczyka okazały się jednymi z ostatnich w jego karierze. Zaledwie pięć dni po wspomnianej sesji ukazał się ostatni album grupy Tengger Cavalry, który nosi tytuł Northern Memory.