Twórcy gry Black Mesa mają dość remake’ów, konsolowa wersja wykluczona

6 marca 2020 roku gra Black Mesa doczekała się wersji 1.0, co oznacza, że złożony z fanów Half-Life’a zespół Crowbar Collective oficjalnie zakończył prace nad odświeżoną edycją pierwszej odsłony tej serii. Deweloperzy skupią się teraz na poprawianiu ewentualnych błędów, a także nad zupełnie nowym tytułem, o którym zapewne usłyszymy już niedługo. Jedno wiemy na pewno – kolejnym projektem studia nie będzie remake, bo po kilkunastu latach zabawy z Black Mesą, studio marzy teraz o czymś zupełnie innym.

Członkowie Crowbar Collective wzięli udział wczoraj udział w sesji AMA na Reddicie, która została zorganizowana z okazji wydania kompletnej wersji strzelaniny. Można było spodziewać się, że część pytań będzie dotyczyć przyszłości zespołu oraz kwestii odświeżenia dwóch dodatków do pierwszego Half-Life’a, czyli Opposing Force i Blue Shift. Biorąc pod uwagę fakt, jak dobrą przeróbką pierwowzoru okazała się Black Mesa, nie powinien nas dziwić fakt, że fani przygód Gordona Freemana chętnie zobaczyliby usprawnione wersje obu wspomnianych rozszerzeń w wykonaniu tego właśnie zespołu. W tym przypadku jednak odpowiedź jest krótka i brzmi ona „nie”.

Twórcy dali wprost do zrozumienia, że nie są zainteresowani już tworzeniem remake’ów i Black Mesa jest ich pierwszym i ostatnim projektem tego typu. Jednocześnie kibicują oni innym powstającym przeróbkom dodatków, które zgodnie z wprowadzoną przez nich samych zasadą, będą mieć zmodyfikowane tytuły: Operation Black Mesa (oryg. Opposing Force) oraz Guard Duty (Blue Shift). Warto tutaj od razu wspomnieć, że powstaje też remake trzeciego dodatku, czyli Half-Life: Decay (jego kodowa nazwa to Peer Review), który ukazał się w 2001 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 2.

A skoro o konsolach mowa, to mamy złe wieści dla tych osób, które chciałyby zagrać w Black Mesa na PlayStation 4 lub Xbox One X. Studio Crowbar Collective nie planuje konwersji na te urządzenia i wszystko wskazuje na to, że jest to ostateczna decyzja w tej sprawie. Powodów nie podano.

Grałeś w Black Mesa, czyli remake pierwszego Half-Life'a?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...