Twórcy Kingdom Come sprzedają tabliczki upamiętniające piracką wersję gry

Jeżeli śledzicie uważnie nasz kanał instagramowy lub facebookowy, to zapewne widzieliście już ciekawostkę dotyczącą nietypowego plakatu, który na początku stycznia pojawił się w siedzibie czeskiego studia Warhorse. Twórcy gry Kingdom Come: Deliverance wydrukowali sobie zawartość pliku tekstowego, dołączanego do pirackiej wersji erpega na PC, a następnie oprawili go w ramę i powiesili na ścianie w reprezentacyjnej części biura. Post Daniela Vávry (reżysera KCD i pomysłodawcy pierwszej odsłony serii Mafia) zrobił wówczas furorę w sieci, bo pokazał, że deweloperzy mają sporo dystansu do siebie. Dziś wracamy do tego tematu, bo panowie zza naszej południowej granicy postanowili na tym samym pomyśle zarobić.

Normalnie zignorowalibyśmy tego typu inicjatywę, ale z racji tego, że Czechów znamy i lubimy, a sam pomysł jest naprawdę świetny, to z chęcią przyłączymy się do akcji. Chodzi o to, że twórcy gry Kingdom Come: Deliverance przygotowali projekt metalowej tabliczki ze wspomnianym wyżej wydrukiem, a następnie rozpoczęli jej sprzedaż za pośrednictwem popularnego sklepu Displate. W ten sposób postanowili więc odzyskać część pieniędzy, które w pewnym sensie zostały im odebrane, bo nie ma się co oszukiwać – jakaś grupa graczy, która pirackiej wersji ściągnąć by po premierze nie mogła, z pewnością kupiłaby pełniaka. Nie wszyscy, ale ktoś na pewno.

Akcja jest o tyle ciekawa, że jest ona limitowana czasowo. Deweloperzy z Czech postanowili sprzedawać tabliczki tylko przez dziesięć dni, więc chętni mogą ją nabyć wyłącznie do niedzieli, 23 lutego. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że przedmiot do tanich nie należy, bo kosztuje aż 40 euro, co z pokryciem kosztów przesyłki do Polski zamyka się w kwocie ok. 191 złotych.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to zaporowa cena dla wielu z Was, mimo to zachęcamy wszystkich do wsparcia deweloperów. Cena tabliczki upamiętniającej pirata i tak jest niższa od gry, która po premierze kosztowała 60 euro. Jest to dobra okazja do rehabilitacji właśnie dla piratów, zwłaszcza tych, którym czeski erpeg przypadł do gustu.