Zminiaturyzowany świat z Red Dead Redemption 2 wygląda obłędnie

Autorzy youtube’owego kanału Red Dead Online Guides, który koncentruje się głównie na prezentowaniu rozmaitych poradników do gier Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online, rozpoczęli publikację interesujących filmów. Przedstawiają one świat wykreowany przez firmę Rockstar Games w formie mocno zminiaturyzowanej. Specyficzne ustawienie kamery oraz nałożone filtry sprawiają, że efekt końcowy przypomina efektowną, ruchomą dioramę.

Twórcy materiału twierdzą, że inspirowali się techniką fotograficzną tilt-shift, która pozwala kontrolować zarówno płaszczyznę ostrości, jak i perspektywę. Aby osiągnąć podobny efekt, wykorzystali oni mody pozwalające zmienić położenie kamery i dokonać dużego zbliżenia jej obiektywu. Potem – już w programie do obróbki filmów – dodano rozmycie imitujące głębię ostrości, podrasowano kolory, nasycono barwy, zmieniono prędkość animacji i liczbę klatek na sekundę. Dzięki tym wszystkim zabiegom całość przypomina stworzoną przez profesjonalnego modelarza makietę, tylko ruchomą, bo wszyscy bohaterowie niezależni i obiekty poruszają się po niej dokładnie tak, jak w grze.

Pierwszy film spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, więc autorzy kanału kują żelazo póki gorące. W sieci pojawił się już drugi materiał, przedstawiający m.in. miasteczko Tumbleweed oraz inne lokacje w stanie New Austin. Nie jest wykluczone, że już za chwilę zobaczymy kolejne. Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia kanału.

Jak oceniasz wysiłki autorów przedstawionych w tekście filmów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...