Rockstar traci jednego ze swoich najważniejszych pracowników

Już niedługo Rockstar Games straci jednego ze swoich najbardziej istotnych i zasłużonych pracowników. Dan Houser – współzałożyciel tej firmy i współtwórca praktycznie wszystkich scenariuszy gier z serii Grand Theft Auto – oficjalnie opuści jej szeregi 11 marca 2020 roku. Zaskakującą informację przedstawił wczoraj w krótkim komunikacie prasowym koncern Take-Two Interactive, którego Rockstar jest częścią od początku swojego istnienia.

Można rzec, że zdarzyło się to, co nieuniknione, bowiem młodszy z braci Houserów przebywa na przedłużonym urlopie od wiosny 2019 roku. Nie wiadomo, co jest przyczyną tej wyjątkowo długiej przerwy w obowiązkach, ale wydaje się naturalne, że informacja o rezygnacji z piastowanego stanowiska (Dan jest wiceprezesem) musi mieć z nią jakiś związek. Take-Two Interactive sprawy komentować nie chce, ale jednocześnie uspokaja, że szefem Rockstara wciąż pozostaje Sam Houser, który taką rolę pełni od momentu, gdy firma została powołana do życia.

Dan Houser

Odejście Dana Housera może mieć niebagatelny wpływ na kolejne produkcje firmy, bo deweloper maczał palce we wszystkich fabułach gier z serii Grand Theft Auto (pomijając debiutancką odsłonę), Red Dead Redemption, a także w takich tytułach, jak Bully i Midnight Club: Los Angeles. Anglik nie pisał oczywiście tych scenariuszy sam, bo od lat bardzo mocno pomaga mu Rupert Humphries, ale nie da się ukryć, że to on wytyczał ogólny kierunek opowieści przedstawionych w tych produkcjach i to on kierował zespołem kreatywnym. Strata wydaje się zatem ogromna.

Sam i Dan Houserowie objęli pieczę nad Rockstarem, kiedy firma Take-Two Interactive zdecydowała się kupić szkockie studio DMA Design pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i na jego bazie stworzyć nowy, doskonale znany dziś wszystkim graczom byt. Obaj panowie piastują swoje stanowisko już ponad dwadzieścia lat i po ogromnych sukcesach gier Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2 wydawało się, że nic w tej kwestii się nie zmieni. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. 11 marca zakończy się pewne epoka.

Która z wymienionych odsłon serii Grand Theft Auto ma Twoim zdaniem najlepszą fabułę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...